Az üldöző DEAC legyőzte otthon az éllovast

Az éllovas Naturtex-SZTE-Szedeák vendégként kilenc ponttal kikapott a második helyezett DEAC-tól a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Fotó: deackosar

Dzseletovics szerezte a találkozó első kosarait, büntetőből volt eredményes, Hines válaszolt a másik oldalon, de ismét érkezett Dzeletovics. Moody bravúrtriplája után először vezetett a DEAC, majd Tóth Ádám pillanatai következtek. A Szeged gyorsan rendezte a sorait, négy perc után egál volt a táblán. Tóth Ádám duplája után Govens dobott triplát és a ráadás büntetőt is értékesítette.

Polyák triplája után meglógtak a hazaiak. Brown dobott be két büntetőt, egy triplával pedig egy pontra hozta fel az övéit. Kerpel-Fronius Gáspár duplájával vették át a vezetést a vendégek, de Somogyi azonnal dobott egy triplát (25-28).

Tóth Ádám remek kosarával folytatódott a mérkőzés, Keller Iván triplával válaszolt. 29-34-es állásnál Kovács Adrián kért időt, mert Keller megdobta második tripláját is egy percen belül. Olasz duplájával folytatódott a találkozó, Drenovac pedig büntetőkből talált be. Moody tíz másodperc alatt két triplát is kihagyott, a másik oldalon Govens három ember között szerzett kosarat. Drenovac és Keller is triplát dobott két egymást követő akció során.

Somogyi Ádám triplájával zárkózott a DEAC. Moody hozta fel kettőre a Debrecent, hármasával pedig a vezetést is visszavették. Dickey is villant egyet, Tóth Ádám ellen pedig sportszerűtlent fújtak a játékvezetők. Minimális szegedi előnnyel ért véget az első húsz perc (44-46).

Dickey kosarával kezdődött a második félidő

Szoros volt a találkozó, a hazaiak nem tudták visszavenni a vezetést. Nem dobott jól ebben a periódusban Kovács Adrián csapata, Dickey pedig újabb pontokat szorgoskodott össze. A debreceniek azonban jól reagáltak Govens két hibájára.

Hines triplája után már a DEAC vezetett, Brown válaszolt rá. Keller zsákolt, Moore dobott triplát. Az asztalnál alig bírták írni a pontszerzőket. Hines kapott technikat, ismét előnybe kerültek a vendégek. Polyák süllyesztett el egy újabb triplát, Govens is megrázta magát, a magyar válogatott játékos is távolról talált be. 68-64-re lépett meg a hazai csapat, Brown egy duplával alakította ki a negyed végeredményét (68-66).

Moore triplájával és Bognár duplájával folytatódott a mérkőzés

Elképesztő küzdelem volt a pályán, Polyák ellen sportszerűtlent fújtak, Keller Iván két büntetőt is bedobott és szórt egy triplát is. Könyörtelenül kihasználták egymás hibáit a csapatok. 78-75 volt a táblán, amikor jött az újabb szegedi időkérés.

A DEAC nagyon elkapta a fonalat, Polyák triplát szórt, büntetőket dobott be, folyamatosan nyílt az olló. Dzseletovics kosaraival zárkózott a Szeged. Tóth Ádám zsákolása szépre sikeredett, magabiztosabbak voltak a debreceniek, nagyrészt ennek köszönhették, hogy megnyerték ezt a kiváló mérkőzést, ahol a vesztes félnek sem kell szégyenkeznie (91-84).

Kovács Adrián, a DEAC vezetőedzője: „Az első félidőben nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, így a nagyszünetben rendeznünk kellett a sorainkat. A fordulás után felkeményedett a védekezésünk, jóval kevesebb második esélyt engedélyeztünk a Szegednek, valamint támadásban is többet járt a labda. Örülök, hogy tudtunk váltani, amivel a magunk javára tudtuk billentettük a mérleg nyelvét.”

Szrecsko Szekulovics, a Szedeák vezetőedzője: „Nagyon fizikális csata volt, mindkét oldalon óriási energiákat mozgósítottak a játékosok. Az első félidővel elégedett vagyok, kontrolláltuk a védekezést, és támadásban is jól teljesítettünk. A második húsz percben kijöttek a hibák, a Debrecen pedig visszajött a mérkőzésbe, és fordítani tudott. Govens kipontozódása megpecsételte a sorsunkat.”

Férfi kosárlabda NB I, 22. forduló:

Debreceni EAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 93-84 (25-28, 19-18, 24-20, 25-18)
DEAC: Somogyi 11/9, Moody 18/6, Polyák 13/9, Hines 11/3, Tóth Á. 15. Csere: Drenovac 17/9, Molnár M. 2, Molnár D. -, Moore 6/6.
Szeged: Kerpel-Fronius G. 7, Govens 17/6, Brown 12/6, Dzseletovics 14, Dickey 11. Csere: Olasz 2, Mayer -, Kerpel-Fronius B. 1, Keller I. 18/12, Bognár 2.

A Jászberény 21 találkozó után is nyeretlen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, melynek szombati játéknapján házigazdaként kapott ki a Szolnoktól. A mérkőzés legeredményesebbje a jászberényi Orlando Coleman volt 29 ponttal.

A Kaposvár nagy csatában hat ponttal kerekedett vendéglátója, az Alba Fehérvár fölé. Mindkét csapatból ketten érték el a 20 pontos határt, a legeredményesebb a kaposvári Demetre Rivers volt 27 ponttal.