Az UTE egyenlített, az FTC már 2-0-ra vezet

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros ismét legyőzte a vendég DVTK-t, míg az Újpest egyenlített a Magyar Kupa-győztes DEAC ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, a párharcok második mérkőzésén.

Sam Coatta és Hugo Turcotte az Újpesti Jégcsarnokban. Fotó: Jani Martin

A keddi rajton az FTC rendes játékidőben, a DEAC pedig vendégként hosszabbításban tudott 3-2-re nyerni.

Másfél perc telt el, amikor a DEAC ráijesztett az újpestiekre, szép passzok után Molnár Dávid talált be. Bő egy perc múlva érkezett válasz Zsigmond Áron révén.

Lendületben maradt az UTE, a harmad derekán, majd két perc múlva is bevette Hetényi Zoltán kapuját. György József vezetőedző időt kért, de emberhátrányos szituációban egy szerencsétlenül megpattanó korong révén már 4-1-re vezetett az Újpest, amelynek negyedik sora a nyitó húsz percben kétszer is betalált.

A 32. percben létszámfölényben faragott hátrányából a DEAC. A meccs hátralévő részében jól védekezett az Újpest, így egyenlített a párharcban.

György József, a DEAC vezetőedzője

„A első harmadban eldőlt ez a mérkőzés, elfelejtettünk kijönni az öltözőből. A második és harmadik játékrészben tudtuk azt a játékot játszani, amit tegnap, megvoltak a helyzeteink, de nem sikerült őket gólra váltani. Próbálkoztunk, de Rajna Miki megint szenzációsan védett. Az a szép ebben, hogy megyünk tovább, örülök, hogy 4:1 után vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe.”

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője

„Sokkal nyugodtabban játszottunk mint tegnap, nem volt olyan görcsös akarás, így nem vétettünk annyi hibát. Szerettünk volna másként kezdeni, az első debreceni gól ehhez képest kicsit sokkolt bennünket, de utána nagyon jól szálltunk bele a mérkőzése, így összeségében az első harmad kiválóan sikerült. Kiemelném a negyedik sorunkat, sokat tettek ma hozzá a csapat játékához, és az eredményhez. Sajnáljuk, hogy nem tudtak többet játszani Robichaud sérülése miatt, mert megérdemelték volna a jégidőt. A második harmad végén egy kicsit beszorultunk, de próbáltunk a harmadikra sokkal fegyelmezettebben kijönni. Elégedettek vagyunk, örülök, hogy sikerült egyenlítenünk a szériában. Erik Robichaud valószínűleg agyrázkódást kapott, további kivizsgálások várnak rá, de remélem, hogy legalább annyian tudunk Debrecenbe utazni, ahányan ma hadra foghatóak voltak.”

A Tüskecsarnokban is hamar előnyhöz jutott a vendégcsapat, Chris Seto volt eredményes. A második harmad elején 63 másodperc alatt fordított az FTC, Kóger Dániel és Kulmala Rasmus jóvoltából.

A meccs derekán mindkét alakulat értékesített egy-egy emberelőnyt, ám a záró felvonást a hazaiak kezdték jobban. Juhani Tamminen talált be Nagy Gergő passzából. David Hajnik közelről szépített, de egyenlíteni nem sikerült.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Nagyon jó jégkorongmérkőzés volt, abszolút rájátszás-meccs, a sportág minden szépségével. Férfias küzdelem volt, mindkét csapat kitette a maximumot a jégre, küzdött, hajtott, ez pedig nagyon jó játékot eredményezett. Óriási eredmény, hogy sikerült megint egy ilyen szoros meccset behúznunk, erre lehet építeni, ez tudja a további pozitív dolgokat vonzani magával.”

Tokaji Viktor, DVTK Jegesmedvék vezetőedzője

„Talán egy kicsit nehezebben indultunk bele ebbe a mérkőzésbe, de jól tartottuk magunkat ennek ellenére, a vezetést is megszereztük, amit sokáig tudtunk tartani. Úgy gondolom, egy playoff mérkőzésen ilyen könnyű gólokat azért nem szabad kapni, ettől függetlenül jól jöttünk vissza, végig tartottuk a tempót, ráadásul jó tempót. Oda-vissza hoki volt a vége, remek mérkőzést játszottunk, de mindig amikor kicsit közelebb kerültünk, a Fradi meglépett. Megvoltak a helyzeteink, de az utolsó másodpercekben mindig jött valami, egy blokk, egy bot vagy éppen Arany Geri állta útját a korongnak. Azt hiszem, hogy ez a két mérkőzés nekünk arra nagyon jó volt, hogy a fiatal srácaink, az a nyolc-kilenc srác, aki most itt van, olyan tapasztalatokat szerezzen, ami a jövőben nekik nagyon hasznos lesz. Ebből a két mérkőzésből építkezünk, most jön két nap szünet, aztán hazai környezetben ezekkel a tapasztalatokkal úgy gondolom, meg tudjuk és meg is akarjuk szerezni az első győzelmünket a Ferencváros ellen, nem adjuk könnyen magunkat.”

Ebben a két párharcban szombaton és vasárnap lesz a harmadik, illetve negyedik felvonás Miskolcon és Debrecenben.

A Csíkszereda-MAC és a Gyergyó-Brassó párharcok csütörtökön kezdődnek.