Az utolsó percben mentett pontot a Ferencváros

A házigazda Ferencváros az utolsó percben mentett pontot a Debrecen ellen a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Klujber Katrin 11 gólt szerzett

Az eddig százszázalékos együttesek találkozóján a szünetben még két találattal jobban álltak a legutóbb ezüstérmes zöld-fehérek, a hajdúságiak azonban az utolsó hét percben rendre visszaszerezték a vezetést döntetlen után, és fél perccel a végső dudaszó előtt is náluk volt az előny (29-30). Már csak 16 másodperc volt hátra, amikor Schatzl Nadine egyenlített, ezzel mindkét csapat megőrizte veretlenségét.

A mezőny legeredményesebbje a fővárosiak junior világbajnok jobbátlövője, Klujber Katrin volt 11 góllal.

K&H női liga, 9. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC Schaeffler 30-30 (15-13)
FTC: Bíró, Szemerey (kapusok), Bánfai, Christensen 1, Háfra 5, Klivinyi 1, Klujber 11 (6), Kovacsics 4, Lukács 4, Malovic, Márton, Mészáros, Pásztor, Schatzl 4, Snelder, Tóth.
DVSC: Oguntoye, Szabó, Triffa (kapusok), Arany 2, Bordás 1, Bulath 7 (1), Despotovic 6, Karnik, Karsten 2, Kovács 3, Petrus, Poczetnyik, Tóvizi 2, Vámos 4, Vantara-Kelemen 3, Varsányi.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria    4  3   1   –  127-102  7 pont
2. DVSC Schaeffler            3  2   1   –   93- 76  5
3. Győri Audi ETO KC          2  2   –   –   60- 46  4
4. Váci NKSE                  2  2   –   –   60- 49  4
5. Siófok KC                  2  1   –   1   64- 48  2
6. Dunaújvárosi Kohász KA     2  1   –   1   54- 53  2
7. Érd HC                     2  1   –   1   54- 56  2
8. Alba Fehérvár KC           2  1   –   1   51- 57  2