Babos Tímea kikapott Madridban

Babos Tímea vereséget szenvedett Julia Görgestől a 6,685 millió euró összdíjazású madridi salakpályás női tenisztorna első fordulójában.

A világranglistán 41. helyezett magyar játékos nyerte az első gémet, de azután sorozatban ötöt elveszített, így a rangsorban 12. német ellenfele komoly előnybe került. Babos 1-5 után tudta hozni ismét az adogatójátékát, a következő gémben viszont véget is ért a szűk félóráig tartó első szett.

A folytatásban mindjárt elvesztette szerváját a magyar teniszező, és bár azután valamennyit hozta, ezzel a kis előnnyel – 51 perc alatt – a második játszmát is megnyerte Görges.

Clay Court moves 🎾⛸ 📸: @jimmie48tennis #movingon Round✌️next

Julia Goerges✌️🇩🇪 (@julia.goerges) által megosztott bejegyzés,

Babos előzőleg egyszer találkozott egyesben szombati ellenfelével, mégpedig a tavalyi budapesti verseny elődöntőjében, amelyben 7:5, 6:1-re győzött.

Babos a francia Kristina Mladenoviccsal együtt párosban is szerepel a tornán és harmadik kiemeltként a legjobb 16 között kapcsolódik be a küzdelmekbe.

Elise Mertensé a trófea

A belga Elise Mertens nyerte a 250 ezer dollár összdíjazású rabati salakpályás női tenisztornát.

A belga játékos a szombati döntőben az ausztrál Alja Tomljanovicot győzte le két szettben.

A 22 éves teniszező idei harmadik, összességében a negyedik WTA-versenyén diadalmaskodott.Elise Mertens Marokkóból máris Madrid felé vette az irányt, a spanyol fővárosban az első fordulóban honfitársa, Alison Van Uytvanck ellen kezd a Mutua Madrid Openen.