Babos Tímea magabiztos győzelemmel kezdett Pekingben

Babos Tímea magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a pekingi keménypályás tenisztorna 8,3 millió dollár összdíjazású női versenyében.

A világranglista 56. helyezettje az első fordulóban mindössze négy játékot veszített a tajvani Hszie Szu-vej ellen, aki a 28. helyen áll a WTA rangsorában. A torna honlapja szerint a mérkőzés 70 percig tartott.

A magyar játékos következő ellenfele a 15. helyen kiemelt belga Elise Mertens és a kínai Csang Su-aj hétfői meccsének továbbjutója lesz a 32 között.

„Nagyon nehéz meccs volt, hiszen Hszie elég jó formában volt az elmúlt időben, hihetetlenül jó eredményeket ért el. Ráadásul a mai nap körülményei is nehezek voltak, hideg volt, rettenetesen fújt a szél” – nyilatkozta saját honlapján Babos.

Hozzátette, sokat segített neki, hogy Fucsovics Márton és edzője, Sávolt Attila is végignézte a mérkőzését, hiszen ezen a versenyen is egyedül van.

Simona Halep feadta a mérkőzést

Szintén Pekingben 32 perc és egy elveszített játszma után hátproblémái miatt feladta a mérkőzést Simona Halep.

A román teniszező a tunéziai Ons Jabeur ellen lépett pályára vasárnap Pekingben, ahol tavaly tornagyőztes volt, és ennek köszönhetően pályafutása során először a világranglista élére állhatott.

Ezúttal azonban már a nyitókörben búcsúzott, miután 32 perc játék után, hátbántalmai miatt feladta a mérkőzést.

Gyengén kezdte a találkozót Halep, ellenfele 4:0-ra vezetett már, mire sikerült megnyernie egy játékot, de úgy, hogy a tunéziai sorozatban két kettős hibát vétett. Halep 0:3-nál konzultált edzőjével, Darren Cahill-lel, 1:4-nél pedig orvosi szünetet kért, ez azonban nem hozta meg a kívánt a hatást, így további két játék után a mérkőzés feladására kényszerült.

Simona Halep ezzel sorozatban negyedszer veszít mérkőzést: a cincinatti torna elveszített döntője után a US Openen az első fordulóban búcsúzott, és Vuhanban sem jutott túl a második körön.

A címvédő Caroline Garcia óriási küzdelemben nyert a szabadkártyás Yafan Wang ellen, a francia teniszezőnő következő ellenfele a selejtezőből érkezettt Polona Hercog lesz.

Nem kis csodát vitt véghez Alekszandra Krunics, aki az első játszmát 0:6 arányban bukta el az ukrán Jelina Szvitolinával szemben, ám a szerb teniszezőnő a padlóról felállva fordított. Krunics egy 6:4-es szettel kiegyenlített, majd 7-4-re nyerte meg a dönt ő játszma rövidítését.

China Open, a 32 közé jutásért:

Ons Jabeur (marokkói, Q) – Simona Halep (román, 1.) 6:1 után Halep feladta.
Julia Görges (német, 10.)-Konta Johanna (brit) 6:2, 4:6, 6:3
Leszja Curenko (ukrán)-Andrea Petkovic (német, Q) 6:2, 7:6(2)
Danielle Collins (amerikai)-Bacsinszky Timea (svájci) 6:2, 3:6, 6:3
Jelena Ostapenko (lett, 12.)-Magdalena Rybarikova (szlovák) 6:4, 7:6(3)
Polona Hercog (szlován, Q)-CoCo Vandeweghe (amerikai) 6:2, 6:1
Caroline Garcia (Francia, 4.)-Yafan Wang (kínai, WC) 7:6(10), 6:7(4), 6:3
Alekszandra Krunics (szerb)-Jelina Szvitolina (ukrán, 6.) 0:6, 6:4, 7:6(4)
Laura Siegemund (német)-Darija Kaszatkina (orosz, 13.) 6:3, 4:2 után Kaszatkina feladta.

Forrás: Agerpres/MTI