Babos Tímea már a legjobb 16 között van Mexikóban

BabosTimiFeljutott a 32-es főtáblára Babos Tímea a mexikói Monterreyben zajló 500 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztornán, majd még szintén kedden nyert az első fodulóban is.

A kvalifikációban Babos Timi az amerikai Vickery (149.) ellen 6:3, 6:1-re nyert, majd a kolumbiai Duque-Marino (130.) 6:3, 6:2-es legyőzése után az eső miatt egy napot ki kellett hagynia, így a keddi játéknapon két meccset is le kellett játszania.

A főtáblára kerülésért az ukrán KaterinaBondarenko elleni mérkőzésen nagy csatában hozta az első szettet, ám utána simán elveszítette a másodikat. A döntő játszmában 4:3-nál elvette a 2009-es US Openen negyeddöntős, jelenleg világranglista 177. Bondarenko adogatását, aki azonban visszabrékelt. 5:4-nél aztán megint Babosé volt a rivális adogatójátéka, így végül 2 óra 10 perc alatt hozta a mérkőzést.

Nem sokkal később Babos Tímea már a főtábla elsőkörös meccsén is pályára lépett a spanyol Silvia Soler-Espinosa ellen, akit tavaly Prágában már le tudott győzni.

Timi nagyszerűen kezdte a meccset, az első szettben 4:1-re elhúzott, a spanyol azonban a szett vége felé visszavette a breaket, mégsem tudott egyenlíteni, Timi ugyanis 5:4-nél újra brrékelt és megnyerte a szettet.

A második játszmában a spanyol rögtön brékelt, de ezt Timi visszavette, majd 3:2-nél újra elvette ellenfele adogatását, kezébe vette az irányítást és végül 6:4, 6:3-ra megnyerte a találkozót.

Babos_Monterrey

A verseny 2012-es egyéni és 2013-as páros győztese tavaly a nyolcaddöntőben búcsúzott és most is bravúr kellene tőle ahhoz, hogy a nyolc közé kerüljön, a 16 között ugyanis a 2. kiemelt Sara Errani lesz az ellenfele. Párosban Babos Timi és Kristina Mladenovic első helyen kiemeltként lép pályára a Lara Arruabarrena, Raluca Olaru spanyol-román kettős ellen.

Szintén a kvalifikációból jutott a legjobb 16 közé Urszula Radwanska, a lengyel lány két rövidítésben megnyert játszmában búcszúztatta a spanyol María-Teresa Torró-Flort. A kiemeltek közül rögtön az első körben búcsúzott Alison Riske (6.), a 24 éves amerikai lányt két szettben győzte le Vera Zvonarjova.