Babos Tímea már a legjobb nyolc között Tiencsinben

A félmillió dollár összdíjazású kínai tornán Babos Tímea az első körben aratott könnyed győzelme után a második körben már kiemelt teniszezőt búcsúztatott.

Az elsőszámú magyar teniszező Alison Riske ellen lépett pályára a Tiencsin Openen, a 7. helyen kiemelt amerikai lány az első fordulóban egy kínai játékost győzött le 6:0, 6:4 arányban. Babos Tímea és Rikse három évvel ezelőtt a birminghami füves pályás tornán futott össze, akkor a soproni lány 6:4, 4:6, 7:6(2) arányban diadalmaskodott.

Tiencsinben az első játszmában Babos Tímea egyetlen bréklabdáját értékesítette, míg Alison három bréklehetőségét sikeresen hárította, így tulajdonképpen könnyen jutott előnybe. A második szettben Riske is elvette egyszer Babos adogatójátékát, ám a magyar lány háromszor brékelte az amerikait.

A másfél órás találkozón Babos Tímea hat ászt ütött, míg ellenfele négy kettős hibát vétett. A magyar teniszező következő ellenfele Karolina Pliskova lesz, aki Babos tiencsini párospartnerét a lengyel Magda Linette-et győzte le két játszmában.

A világranglista 15. helyén álló cseh teniszezőnő és Babos Tímea korábban két alkalommal játszott egymás ellen. 2011-ben a pozsonyi torna elődöntőjében Pliskova 6:4, 4:6, 7:6(5) arányban nyert, idén Cincinnatiban is a cseh lány győzött 6:4, 7:5 arányban.

Babos Tímea világbajnoki párospartnere Kristina Mladenovic is bejutott a negyeddöntőbe, a francia teniszezőnő a lengyel Urszula Radwanskát győzte le két szettben. Mladenovic következő ellenfele a szerb Bojana Jovanovszki lesz. A francia és a szerb lány csatáját a US Open második fordulójában Mladenovic nyerte meg 7:5, 6:1 arányban.

Ljudmila Kicsenok. Fotó: wtatennis.com

A Tienjin Open legnagyobb meglepetését Ljudmila Kicsenok szolgáltatta, az ukrán lány az első fordulóban 6:3, 7:5 arányban nyert a US Open bajnoknő Flavia Pennetta ellen. Vereségével az olasz teniszező lemaradt a szingapúri világbajnoki fináléról.

Párosban Babos Tímea a már említett lengyel Magda Linette oldalán az ukrán Kicsenok testvérek Ljudmila és Nadija ellen lép pályára.