Babos Tímea mínusz 7 kilóval, saját rezsóval nagy terveket sző

Shares

A Magyar Teniszszövetség előremutató kezdeményezése, hogy rendszeresen háttérbeszélgetéseket szervez a sportág jelentős figuráival.

Babos Tímea. Fotó: Magyar Tenisz Szövetség

A sorban az első Babos Tímea volt, a párosban tíz Grand Slam-torna döntőjében szereplő, és abból a tízből négyet megnyerő, háromszoros páros világbajnok klasszis, aki nehéz hónapokon van túl, legalábbis reményei szerint. 

Egyelőre a kisebb versenyeket célzom meg, az elmúlt hónapok kemény munkájának hatását huszonötezer dolláros versenyeken könnyebben le tudom mérni – kezdte a játékos, akin ránézésre is látszott, hogy jó pár kilót leadott az elmúlt időszakban, ahogy elárulta, konkrétan hetet. – Aztán februárban már áttérek a hatvanezer dolláros, komolyabb tornákra, majd a WTA-viadalokra. Ott már párosozni is fogok, Dubajban, Dohában, Indian Wellsben és Miamiban már az új partneremmel, de hogy az ki lesz, azt még nem akarom elárulni. Annyit azonban lehet tudni, hogy régebben már játszottam vele, és most az első húszban van az egyéni világranglistán.

A magyar játékos által körülírt teniszező minden bizonnyal Anasztaszija Pavljucsenkova, akivel 2017-ben már játszottak együtt párosban. A 31 éves orosz jelenleg 11. az egyéni ranglistán.

Babos már decemberben szerette volna elkezdeni a versenyzést, de – ahogy ő fogalmazott – „a Covid másképp akarta”. 

Nem is baj, így legalább többet és alaposabban tudtam edzeni – fogalmazott. – Az elmúlt küzdelmes év pályafutásom talán legrosszabb szezonja volt, mivel párostársam, Kristina Mladenovic tavaly ilyenkor visszamondta a szereplést az Australian Openen, majd szakítottam edzőmmel, a »pszichopata« Thomas Drouet-vel. Ezek után Charlestonban covidos lettem, aztán jött a csípősérülés, amelynek következtében a tokiói olimpiát és a US Opent is ki kellett hagynom, miközben folyton bajlódtam az Achillesemmel.

Pedig nem úgy indult 2021, hogy egy „annus horribilis”, rettenetes év lesz Tímeának. Egy darabig minden jól ment, aztán minden összedőlt. Hosszú évek után először fordult elő, hogy ki kellett hagynia egy Grand Slam-tornát.

A koronavírus-járvány nagyon megviselt, nem is feltétlenül azért, mert elkaptam a kórokozót, hanem a rengeteg nyűg, a sok karantén miatt 

– panaszolta Babos, aki ugyan nem árulta el kerek perec, de szavaiból úgy vettük ki, mintha szkeptikus lenne az oltással szemben, és olybá tűnik, hogy nem oltatta be magát. 

Babosnak most újra édesapja, Babos Csaba az edzője, amire a teniszezőnő tinédzserkora óta nem volt példa. Megszállottan edz a játékos, barátja, Németh Zoltán az erőnléti trénere, heti szinten pszichológushoz jár.

Magamnak csinálom a kaját, a külföldi versenyekre rezsóval járok, miközben a világsztároknak saját sztárséfjük van – jelezte. – De így is leadtam hét kilót, soha ilyen jó fizikai formában nem voltam, mint most. Könnyebben elérem a labdákat, a szervám is javult – pedig eddig sem volt rossz –, hetente háromszor-négyszer futóedzést végzek, ami azért is nagy szó, mert korábban futni sem tudtam, annyira fájt az Achillesem. De hosszú, fáradságos és unalmas munkával megerősítettem a környező izmokat, mint ahogy deréktájon is, és elmúlt a csípőproblémám, ahogy az Achillesem is rendbe jött.

Babos nem titkolta, hogy jó volt pár hónapra kiszállni a meccsről meccsre utazgatás mókuskerekéből, egy kicsit végre ráért önmagával is foglalkozni. Szó esett lelki problémáiról is, nem is titkolta testképzavarát, amelyet súlyosbított az is, hogy az általa csak „pszichopataként” jellemzett korábbi edzője, Thomas Drouet folyton az orra alá dörgölte, ha csak egy kilóval is többet nyomott az általa elképzelt ideálisnál. 

Teljes interjú az index.hu-n