Babosék az elődöntőben

Hlavackova_BabosA Babos Tímea, Andrea Hlavácková kettős döntő rövidítéssel végződött találkozón legyőzte pénteken ukrán, cseh ellenfelét, ezzel bejutott az elődöntőbe a római salakpályás tenisztorna női párosversenyében.

A két hete Rabatban győztes, múlt héten Madridban finalista, negyedik helyen kiemelt magyar, cseh duó szetthátrányból fordított, és 1 óra 8 perc alatt diadalmaskodott.

Babosék ellenfele az elődöntőben az első helyen kiemelt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz páros lesz, amely eddigi két mérkőzésén szettet sem veszített még Rómában. A legjobb négy közé az első négy helyen kiemelt páros jutott.

Egyesben Jelina Szvitolina két játszmában győzte le a 2. helyen kiemelt Karolina Pliskovát, míg Venus Williams kikapott Garbine Muguruzától.

Az elődöntőben az ukrán és a spanyol teniszezőnő 6. alkalommal játszik egymás ellen, tavaly Szvitolina nyert kétszer, ám idén Indian Wellsben Muguruza három játszmában nyert az ukrán lány ellen.

A felső ágon Simone Halep és Kiki Bertens meccsel egymással. Tavaly Wimbledonban a román játékos nyert 6:4, 6:3 arányban. Halepnek most kitűnően megy a játék salakon, madridi címvédése után lehet a római fináléban is.

A férfiaknál Dominic Thiem legyőzte Rafael Nadalt, az az osztrák játékos visszavágott a salakkirálynak a Barcelonában és a Madridban elveszített döntő miatt. Nadal zsinórban 17 mérkőzés megnyerése után kapott ki.

Internazionali BNL D’Italia
WTA, Róma. Összdíjazás: 3 076 496 USD

Páros, negyeddöntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 4.)-Katerina Bondarenko, Katerina Siniakova (ukrán, cseh) 3:6, 6:1, 10-4