Babosék bejutottak a birminghami elődöntőbe

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó elődöntőbe jutott a 936 ezer dollár összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében. A magyar, francia egység a csütörtöki negyeddöntőben 1 óra 13 perc alatt győzte le a Vania King, Katarina Srebotnik kettőst.

Babosék az első szettben 5:4-es vezetésüket követően a mérkőzés első brékjével jutottak játszmaelőnyhöz. A második szettben az amerikai, szlovén páros az első szervajátékát elveszítette, de 0:3-ról egyenlíteni tudott. Kiegyenlített folytatást követően Babosék – hasonlóan az első szetthez – brékkel zárták le a játszmát, amely egyben a győzelmüket is jelentette.

A magyar teniszező és francia partnere a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh kettős ellen játszik az elődöntőben.

Nature Valley Classic, Birmingham

Egyéni, 2. forduló

Barbora Strycova (cseh)-Garbine Mugurza (spanyol, 1.) 6:2, 6:4
Leszja Curenko (ukrán)-Darija Kaszatkina (orosz, 6.) 1:6, 6:3, 6:3
Magdalena Rybarikova (lengyel)-Kristina Mladenovic (francia) 3:6, 6:2, 6:1
Dalila Jakupovic (szlovák, Q)-Naomi Osaka (japán) 6:3 után Osaka feladta.
Julia Görges (német, 5.)-Ashleigh Barty (ausztrál) 7:6(6), 6:3
Petra Kvitova (cseh, 4.)-Daria Gavrilova (ausztrál) 6:2, 6:2
Mihaela Buzarnescu (román)-Petra Martic (horvát) 4:6, 6:3, 6:2
Jelina Szvitolina (ukrán, 2.)-Alizé Cornet (francia) 6:4, 6:2

Negyeddöntő:

Barbora Strycova (cseh)-Leszja Curenko (ukrán)
Magdalena Rybarikova (lengyel)-Dalila Jakupovic (szlovák, Q)
Julia Görges (német, 5.)-Petra Kvitova (cseh, 4.)
Jelina Szvitolina (ukrán, 2.)-Mihaela Buzarnescu (román)

Páros, negyeddöntő:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:4, 7:5
Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (csehek, 4.)-Katie Boulter, Heather Watson (britek) 6:2, 6:0