Babosék bejutottak a világbajnokság elődöntőjébe

Második mérkőzését is megnyerte és már elődöntős a címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a sencseni tenisz WTA-világbajnokságon.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic

A magyar, francia duó szerdán két szettben bizonyult jobbnak az Anna-Lena Grönefeld, Demi Schuurs német, holland kettősnél a Vörös csoport 2. fordulójában.

A harmadik helyen kiemelt Babosék – akik hétfőn döntő rövidítésben verték a Latisa Csan, Csan Hao-cseng tajvani testvérpárt – az első szett végjátékában jobban összpontosítottak, és előnybe kerültek. A folytatásban már komoly fölényben voltak, és végül 1 óra 15 perc alatt diadalmaskodtak.

A csoportnak még az első helyen kiemelt Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz duó a tagja.

Babosék legközelebb pénteken lépnek pályára. A csoportokból az első két helyezett jut az elődöntőbe.

WTA-világbajnokság,

páros, Vörös csoport, 2. forduló:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) – Anna-Lena Grönefeld, Demi Schuurs (német, holland, 8.) 7:5, 6:2

Az állás: 1. (és már elődöntős) Babos, Mladenovic 2 győzelem, 2. Grönefeld, Schuurs 1, 3. Mertens, Szabalenka (belga, fehérorosz, 1.) 1, 4. Csan, Csan (tajvani, 5.) 0

Azonos győzelemszám esetén az egymás elleni eredmény dönt.

Halepet is legyőzte a címvédő Szvitolina

A címvédő Jelina Szvitolina két szettben jobbnak bizonyult a román Simona Halepnél. A keménypályás tornán Szvitolina korábban a cseh Karolina Pliskovát győzte le.

Az ukrán játékos ezúttal mindkét játszmában két-két alkalommal vette el riválisa adogatójátékát, miközben csak egyszer-egyszer veszítette el a sajátját. A mérkőzés 1 óra 39 percig tartott.

A csoport második szerdai meccsén a US Open-győztes kanadai Andreescu térdsérülést szenvedett Pliskova ellen, az első szett közepén, s bár végigjátszotta a játszmát, végül feladta a küzdelmet. Egyelőre kérdéses, hogy folytatni tudja-e a tornát.

Két forduló után Szvitolina mögött Halepnek és Pliskovának is egy-egy győzelme van – ők egymással játszanak majd a harmadik körben -,  Andreescu két vereséggel sereghajtó a kvartettben.

A másik, Piros csoportban a világelső Ashleigh Barty mellett a japán Oszaka Naomi (3.) helyére beugrott holland Kiki Bertens (9.), a cseh Petra Kvitova (6.) és a svájci Belinda Bencic (7.) szerepel.

A csoportokból az első két helyezett jut az elődöntőbe, amelyben egyelőre csak Szvitolina helye biztos.

Egyes, Bíbor csoport, 2. forduló:

Jelina Szvitolina (ukrán, 8.)-Simona Halep (román, 4.) 7:5, 6:3
Karolina Pliskova (cseh, 2.)-Bianca Andreescu (kanadai, 5.) 6:3 után Andreescu feladta