Babosék elvesztették a rövidítések csatáját

Babos Tímea és Anett Kontaveit szettelőnyről kikapott, így búcsúzott a 2,83 millió dollár összdíjazású torontói keménypályás női tenisztorna párosversenyében.

Serena Williams két játszmában győzte le Naomi Osakát a torontói negyeddöntőben, ám ennek ellenére hétfőtől ismét a japán lány vezeti a világranglistát. Fotó: Peter Power/Tennis Canada

A magyar, észt kettős 45 perc alatt, rövidítésben megnyerte a pénteki negyeddöntő első játszmáját a második helyen kiemelt Gabriela Dabrowski, Hszü Je-fan kanadai, kínai páros ellen. Az 52 perces második szett végi tie-breakben viszont jobbnak bizonyult a rivális, akárcsak a döntő rövidítésben.

Egyéniben a kanadai Bianca Andreescu három játszmában győzte le Karolina Pliskovát, míg Simona Halep egy játszma után sérülés miatt kénytelen volt feladni a cseh Marie Bouzkova elleni mérkőzését. A 21 éves cseh lány a selejtezőből jutott el a legjobb négy közé.

Az alsó ágon Serena Williams 6:3, 6:4 arányban nyert Naomi Osaka ellen, a US Open tavali ináléjának visszavágóján Serena magabiztosan nyert Osaka ellen.

A japán teniszezőnő veresége ellenére hétfőn ismét a világanglista élére áll.

Ezen a tornán Serena Williams először 2001-ben, majd tíz évvel később és 2013-ban is diadalmaskodni tudott.

Rogers Cup

Páros, negyeddöntő:

Gabriela Dabrowski, Hszü Je-fan (kanadai, kínai 2.)-Babos Tímea, Anett Kontaveit (magyar, észt) 6:7(0), 7:6(5), 10-3 – döntő rövidítés