Thomas Bach és Schmitt Pál is elégedett az ifjúsági téli olimpiával

Shares

snowboardThomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke, valamint Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tiszteletbeli elnöke is elégedettséggel beszélt a Lillehammerben zajló ifjúsági téli olimpiáról.

„Nagyon tetszik az esemény. Jó látni például a hódeszkások krossz versenyét, ami először szerepel az ifjúsági olimpia programjában. Hihetetlenül izgalmas és jó a fiatal sportolókra nézni, hogy mennyire élvezik ezt az egészet, ráadásul még az időjárás is fantasztikus” – mondta a német sportvezető az M4 Sportnak adott helyszíni interjúban.

Thomas Bach
a 15 fős magyar csapattal is tisztában volt, ugyanis megemlítette, „Magyarországnak nagyon erős rövidpályás gyorskorcsolyázói vannak”, ezzel utalva például Liu Shaoang 1000 méteren nyert vasárnapi bronzérmére.

[Customads id=646335]

Maradt éremesély a hokiban

A hétfő délelőtt a snowboardosokról szólt és bár tudtuk, hogy nem Szász Csongor Ármin, illetve Fehér Zsófia a szám esélyese, arra azért senki nem számított, hogy Zsófi kórházban végzi. A cross szakágban indultak mindketten. A nyolc közé kerülésről döntő öt futam befejező etapjában a magyar lány a 3. helyen haladt és épp elkezdte előzni a németet, amikor az nem túl sportszerűen, de a szabályt nem megszegve elé farolt. Bukás lett a manőverből. Elúszott az esély a negyeddöntőbe jutásra, és ami még rosszabb, a keddi csapatversenyről is lemarad Fehér Zsófi, mert a hosszas kórházi vizsgálat kiderítette, hogy komoly térdszalag húzódást szenvedett.

Hafjellből Lillehammerbe vezetett az út, mert délben kezdtek a hokisok a Kristins csarnokban. Vértes Nátán az első helyről várta a hétfői folytatást az egyéni ügyességi versenyben, és jól sikerült a rajt, de a következő két számban, a lövéssebesség-mérésben és a pontos passzos feladatban lankadt a figyelem. Szerencsére a záró próbára, a korongvezetésben újra remekelt, és többek között a finn riválist is legyőzve 2. lett. Így magabiztosan jutott a csütörtök esti nyolcas döntőbe, ahol mindenki tiszta lappal indul.

Vértes Nátán. Fotó: Szalmás Péter/MOB

Vértes Nátán. Fotó: Szalmás Péter/MOB

„Sajnálom, hogy a közepén nem úgy jött ki a lépés, ahogy terveztem, és kétszer egymás után az első kanyarban kiestem. A minimum célomat, a nyolcba kerülést azért elértem. Ahhoz képest, hogy hibáztam, nem is annyira rossz a 4. hely, amivel tovább mentem. Csütörtökön ki kell javítanom a hibáimat és ott kell a legjobbnak lennem. Ha fejben végig koncentrált maradok, nem zökkent ki semmi, akkor csütörtökön bármi megtörténhet. Az éremmel már elégedett lennék, de a célom az első hely”– jelentette ki határozottan Vértes Nátán.

Schmitt Pál saját bevallása szerint minden nap más-más versenyre megy szurkolni, de végiglátogatja a korábbi, 1994-es olimpia helyszíneit is, emellett pedig fontos diplomáciai feladata is van, ugyanis képviselnie kell Magyarország 2024-es olimpiára benyújtott pályázatát.

„Mindenki tudja, hogy Budapest az egyik pályázó város, és szerdán van a határidő, amikor le kell adnunk az első jelentést a háromból” – utalt Schmitt Pál arra, hogy a három részből álló pályázati eljárás első szakaszának, a jelentkezési dokumentáció benyújtásának határideje február 17-e. „Megvannak az érveink. Magyarország még nem rendezett soha olimpiát, míg a riválisainknál már több is volt. Ezen kívül az éremtáblázaton is mindig elöl végzünk, elsősorban a nyári olimpiai játékokon.”

Schmitt kifejtette, az egész közép-kelet európai régióban, ahol több mint 150-200 millió ember él, még soha nem volt olimpia. Hozzátette, Magyarország sok versenyt rendezett már különböző olimpiai sportágakban és az emberek szeretnek Budapestre jönni.

„Jó házigazdák leszünk, kompakt játékok lesznek és elsősorban a sportolók lesznek a középpontban” – jelentette ki Schmitt.

A 2024-es játékok helyszínét a NOB 2017 szeptemberében, limai kongresszusán jelöli ki. A rendezésre Budapest mellett Róma, Párizs és Los Angeles pályázik.

Schmitt szerint szép jövője lehet az ifjúsági olimpiai játékoknak, mivel a lillehammeri esemény sikeres és jó hangulatú, a fiatalok boldogok, a sportteljesítmények pedig magas színvonalúak.

Forrás: MOB/MTI