Bácsi mindhárom szakágtól érmeket vár

Mindhárom szakágtól érmeket vár a hazai birkózó Európa-bajnokságon Bácsi Péter, a magyar szövetség szakmai igazgatója.

Bácsi

„Bizakodó vagyok, hogy sok érmet nyerünk és ebből mindhárom szakág kiveszi a részét. Remélem, Európa-bajnokunk is lesz” – fogalmazott pénteken az M4 Sport Sporthíradójában a versenyzőként kétszeres világ- és Európa-bajnok Bácsi Péter, aki szerint a hazai világverseny fokozott terhet is jelent a versenyzőknek, de ezzel szerinte megbirkóznak majd.

A 38 éves sportvezető arról is beszélt, hogy az erőviszonyokra jelentős befolyással lesz, hogy a világ élvonalába tartozó oroszok és fehéroroszok az ukrajnai háború miatt nem indulhatnak, de úgy vélte így is erős mezőny lesz a magyar fővárosban. Arról is beszámolt, hogy az ukránok kötött- és szabadfogásban szintén nem indulnak, de női versenyzőik végül mégis részt vesznek a kontinensviadalon.

„Az U23-as válogatott még sosem szerepelt ilyen eredményesen, mint a múlt heti, plovdivi Eb-n, de ez a korosztály csak 2015 óta szerepel. Többen most a felnőttek között is bizonyíthatnak”

– utalt Bácsi arra, hogy a 23 éven aluliak tíz éremmel, közte három arannyal zárták az Eb-t.

A három győztes közül, a kötöttfogásúak 130 kilogrammos kategóriájában érdekelt Vitek Dáriusz és a 76 kilós Nagy Bernadett első felnőtt világversenyén indulhat, Bácsi szerint mindketten a legjobb öt között zárhatnak.

„Nem vagyok elkésve, hogy nem jutottam ki” – mondta a harmadik U23-as aranyérmes, Takács István, aki azért nem indul a felnőttek között, mert a kötöttfogásúak 87 kilogrammos válogatóján kikapott Szilvássy Eriktől. „Erősít, hogy ebben a súlycsoportban hatalmas a rivalizálás”.

Takács arról is beszélt, hogy az U23-asok között egyértelműen győzelmi céllal ment ki az Eb-re, felnőtt bemutatkozására viszont kissé csalódottan emlékszik vissza, mert úgy lett ötödik, hogy nyert helyzetből vesztette el a bronzérmet.

A március 28. és április 3. között a budapesti BOK-csarnokban sorra kerülő Eb-re a belépés ingyenes lesz.