Baji Balázs a hatodik helyen végzett

bajibalazsA gátfutó Baji Balázs, aki a harmadik legjobb idővel (7.64 mp) jutott be a fináléba, végül a 6. helyen végzett a portlandi fedettpályás világbajnokság döntőjében.

A hetes pályán rajtoló, a világversenyeken folyamatosan előrelépő gátasunk a fedett vébé egyik sláger számában a rangos hatodik helyen ért célba/7,65 mp.  A finálét a jamaicai Omar McLeod  nyerte, beállítva a világ idei legjobb eredményét.

– Úgy akartam a döntő után lejönni a pályáról, hogy elégedett vagyok – ha 8. hely, de új csúcs, az jobb lett volna – mondta a verseny után Baji Balázs. –  A hatodik hely nagy dolog, de tudva, hogy időben jobbat tudok, maradt egy kis hiányérzetem… Köszönöm mindenkinek a szurkolást!

60 méter, gát:
1. Omar McLeod (jamaikai) 7.41 másodperc (WL)
2. Pascal Martinot-Lagarde (francia) 7.46 (SB)
3. Dimitri Bascou (francia) 7.48
4. Jarret Eaton (amerikai) 7.50 (SB)
5. Spencer Adams (amerikai) 7.64
6. Baji Balázs 7.65

Ezüstéremmel és új országos csúccsal fejezte be versenyét Márton Anita súlylökésben; megközelítve legjobbját, egyéni csúcsokat elérve ötödikként végzett az összetett versenyző Zsivoczky-Farkas Györgyi.

Az éremtáblán nagy fölénnyel az Egyesült Államok válogatottja végzett az élen/ 13 arany, összesen 23 érem. A 27 dobogós helyezést szerzett ország között Magyarország a 19+ helyen zárta a négy napot.