Baji Balázs harmadik Marseille-ben

Baji Balázs a harmadik helyen végzett 110 méter gáton a Marseille-ben rendezett nemzetközi atlétikai versenyen, szerdán.

Fotó: Makó Éva/MASZ

A franciaországi viadal honlapja szerint az Európa-bajnoki ezüst- és világbajnoki bronzérmes sportoló ugyanúgy 13.69 másodperc alatt teljesítette a távot, mint két napja Prágában, vagyis beállította idei legjobbját. Az olimpiai szint 13,32 mp, ezt továbbra sem sikerült teljesítenie Bajinak, aki öt nap alatt harmadszor állt rajthoz.

„Hiába futottam ismét 13.69-et, mégis egy előrelépésnek tekintem a mai napot. Ez volt a harmadik versenyem rövid időn belül, így már nem voltam olyan friss, és mások voltak a körülmények a prágaihoz képest, a  mínusz 1-es szembeszél nem segítette a dolgom” – mondta az öt napon belül harmadik versenyét teljesítő, világbajnoki bronzérmes atlétánk.

A szélviszonyok és a sűrű menetrend – a hétfői prágai viadal előtt szombaton, a Magyar Nagydíjsorozat tatabányai állomásán állt rajthoz – ellenére is sikerült kihoznia magából a maximumot, és így a 13.36-ot futó Asier Martínez, illetve a 13.58-cal célba érő Petr Svoboda mögött a harmadik lett Marseille-ben.

„Egyre biztosabb vagyok benne, hogy mind technikailag, mind fizikailag is kezd összeállni a mozgásom. Még mindig nagy rajtam a nyomás, de bízom benne, hogy a hátralévő legalább két lehetőségem alkalmával meg tudom mutatni, hogy mi rejlik bennem, és összejön az olimpiai kvalifikáció” – tekintett előre optimistán a 110 méteres gátfutásban a kijutást érő 40. helytől alig négy pozícióra lévő kiválóságunk, akit a június végi Magyar Bajnokság mellett a június 19-én, Madridban megrendezésre kerülő versenyen harcolhatja ki a tokiói szereplést.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Kerekes Gréta nem tudott elindulni 100 méter gáton, mert hétfőn Prágában a célba érkezés után bukott.