Bajnokok Ligája döntős a Ferencváros!

A Ferencváros férfi vízilabdacsapata története legnagyobb sikerét elérve bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Vámos Márton, az FTC (b) és Felipe Perrone Rocha, a Barceloneta játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Ferencváros története második elődöntőjére készült a legrangosabb európai kupában, 1989-ben egy másik barcelonai gárdával találkozott, akkor a Catalunyával szemben alulmaradt. A zöld-fehérek mostani szereplése ugyanakkor már így is történelmi, ugyanis korábban még egyetlen olyan csapat sem volt a legjobb négy tagja, amely a csoportküzdelmek során a negyedik lett.

A találkozó elején értékesítették első emberelőnyüket a spanyolok – akik a csoportban Budapesten és otthon is legyőzték a magyar csapatot -, majd növelték is előnyüket. Varga Zsolt a következő emberfór előtt kikérte első idejét, a figurát pedig Kállay Márk fejezte be. Ezt követően a kapuban Vogel Soma több fontos védést is bemutatott, majd két másodperccel a negyed végét jelző dudaszó előtt Nikola Jaksic centerből, két védővel a hátán egyenlített.

A második felvonást mindkét csapat fórral kezdte, de csak a spanyoloknak sikerült élniük a lehetőséggel. A következő percek a védekezésről szóltak, majd Vámos Márton óriási góllal egyenlített. A folytatásban itt és ott is kimaradtak a lehetőségek, emberelőnyök.

A nagyszünet után újra a spanyolok kerültek előnybe, Martin Famera iszonyatos erővel lőtt a hálóba. A válasz gyorsan jött, egy szép összjáték után Jaksic közelről talált be. Egy spanyol megúszás végén Perrone brusztolta be a labdát, az FTC viszont egy már-már veszni látszó emberelőny lezárásaként, Pohl Zoltán góljával újra egyenlített. A rivális Josip Vrlic briliáns centergóljával került újra előnybe.

A zárófelvonás első percének végén ötmétereshez jutott a Barceloneta, Alvaro Granados pedig nem hibázott (7-5). Egy jókor „időzített” emberhátrányos védekezés után a csapatkapitány Varga Dénes is jó pillanatban villantotta meg klasszisát: az addig önmagához képest halvány olimpiai bajnok egy percen belül két fantasztikus góllal egyenlített.

És a Varga-show folytatódott: egy finom passzal „lepte meg” Jansik Szilárdot, aki nem hibázott, és ezzel a találkozón először előnybe kerültek a zöld-fehérek. Védekezésben ebben a periódusban szinte tökéletes volt a Ferencváros, elöl pedig a feltámadó Varga egy újabb gyönyörű egyéni akciógóllal eldöntötte az összecsapást.

Varga Zsolt, a győztes FTC vezetőedzője (b) megöleli játékosait, Kállay Márkot (b3) és Mezei Tamást (b2) a CNA Barceloneta elleni mérkőzés végén. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Ferencváros szombaton a címvédő Olympiakosszal csap össze a legrangosabb európai trófeáért.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, elődöntő:

FTC-Telekom Waterpolo – CNA Barceloneta (spanyol) 9-7 (2-2, 1-1, 2-3, 4-1)
Gól: Varga Dé. 3, Jaksic, 2, Kállay, Vámos, Pohl, Jansik Sz. 1-1, illetve Granados 3, Fernandez, Famera, Perrone, Vrlic 1-1.

Olympiakosz (görög)-Pro Recco (olasz) 12-11 (5-3, 3-3, 3-2, 1-3)