A Balatonfüred is vereséggel kezdte a csoportkört

A Balatonfüred öt góllal kikapott a spanyol BM Logrono La Rioja otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában.

James Junior Scott öt lövésből öt gólt szerzett

Máthé Dominik és Szöllősi Balázs góljainak köszönhetően remekül kezdett a magyar csapat (8-7), de a hazaiak egy 7-1-es sorozattal zárták az első félidőt, és magabiztosan vezettek.

A második félidőben a spanyolok támadásban és védekezésben is sokkal hatékonyabban kézilabdáztak, és már tíz találattal is vezettek (25-15). A meccset egy 6-1-es szériával zárták a fürediek, a sima vereséget ennek ellenére nem kerülhették el.

A La Rioja legeredményesebb játékosa Javier Munoz Cabezon volt hat góllal, Fekete Bálint háromszor volt eredményes.

A Balatonfüred jövő csütörtökön a német Füchse Berlin csapatát fogadja Veszprémben, a B csoportban szereplő Tatabánya pedig jövő vasárnap a macedón Eurofarm Rabotnik otthonában folytatja szereplését.

Férfi kézilabda EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, A csoport:

BM Logrono La Rioja (spanyol)-Balatonfüredi KSE 29-24 (14-9)
La Rioja: Hernandez Ferrer 1, Romeo Lopez (kapusok), Balenciaga 1, D. Cadarso 2, E. Cadarso 1, Del Arco, Fekete 3, Garciandia, Ilic 1, Kukic 5, Kusan 1, Moreira Rodriguez 3, Munoz Cabezon 6, Ramos Madrigal, Sanchez Migallon, Scott 5.
Balatonfüred: Bősz, Fazekas (kapusok), Bóka, Déber 1, Ferreira da Silva 2, Hornyák, Kancel, Kemény, Máthé 4, Németh A., Németh B., Semenov 3, Szita, Szöllősi B. 8, Szöllősi O., Topic 6.