Beállót cserélt a magyar válogatott

Beállót cserélt a dániai Európa-bajnokságon szereplő magyar női kézilabda-válogatott: Tóvizi Petra helyére hétfőn Pásztor Noémi került a keretbe.

Pásztor Noémi lő kapura

A debreceni Tóvizi a csapat eddigi négy mérkőzésén öt lövésből három gólt szerzett. A ferencvárosi Pásztor eddig tartalékként készült az együttessel Koldingban.

A magyar szövetség sajtóközleményében emlékeztet, hogy ez volt a második csere a gárdánál, miután szombaton a Vác irányítóját, Lakatos Ritát a Mosonmagyaróvár játékosa, Tóth Eszter váltotta.

A magyar válogatott a csoportkörben Horvátországtól és a világbajnok Hollandiától kikapott, Szerbiát legyőzte, így pont nélkül jutott a középdöntőbe, ahol szombaton alulmaradt Németországgal szemben, ezzel pedig eldőlt, hogy nem játszhat helyosztót. A csapat a középdöntő II. csoportjában hétfőn (ma) 20.30-tól Romániával találkozik, majd kedden 20.30-tól a hétszeres Európa-bajnok Norvégia ellen zárja szereplését.

A házigazdák továbbra is versenyben vannak az elődöntőért

A házigazda Dánia 34-24-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Spanyolországot a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének vasárnapi játéknapján.

A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen három góllal járult hozzá a sikerhez. Újabb győzelmüknek köszönhetően a rendezők továbbra is versenyben vannak az elődöntőbe jutásért.

Montenegró válogatottja 31-25-re legyőzte Svédország csapatát

Nagyszerűen kezdett a montenegrói együttes (10-4), amely Jovanka Radicevic vezérletével megőrizte előnyét a szünetig. A második félidőben egy 5-1-es sorozattal némileg felzárkóztak a svédek, de ellenfelük a végére visszaállította a hatgólos különbséget.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott. A Debrecen montenegrói játékosa, Jelena Despotovic három góllal, a Dunaújváros kapusa, két védéssel járult hozzá a sikerhez.

Középdöntő, I. csoport:

Dánia-Spanyolország 34-24 (17-10)
Montenegró-Svédország 31-25 (16-10)

Az állás: 1. Oroszország 7 pont (113-99), 2. Franciaország 7 (101-96), 3. Dánia 6, 4. Montenegró 2, 5. Svédország 1 (96-108), 6. Spanyolország 1 (94-114)

A két középdöntő-csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak. A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.