Békéscsabai győzelem a szezonnyitón

A Békéscsaba négy játszmában legyőzte vendégét, az MTK-t a női röplabda Extraliga 2021/22-es szezonjának pénteki nyitómérkőzésén.

Bár a találkozó elején a vendégek vezettek egy-egy ponttal, 9:9 után a csabaiak elkapták a fonalat, s ezt követően már uralták az első játszmát és végül magabiztosan nyerték (25:16).

A vendégek azonban nem zuhantak össze –ketten, Boskó Ágnes és Tatár Gréta közülük csabai nevelésűek és csak most nyáron hagyták el szülővárosukat – és a második játszmát is jól kezdték. Sőt, 18:10-re is vezettek, éppen Tatár nyitásaival. 20:12 után azonban sorozatban öt hazai pont következett, a végén így is hat szettlabdája volt az MTK-nak. Ötöt azonban hárítottak a csabaiak, de Leiszt Máté időkérése után éppen Tatár zárta le a szettet (23:25).

A pofontól aztán alaposan felébredtek a csabai lányok és a harmadik szettet végig fölényesen vezetve, remek játékkal nagyon simán nyerték (25:14).

A negyedik felvonásra megint visszajöttek a meccsbe a fővárosiak: 9:9-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, de ekkor megint az MTK percei következtek, akik 15:10-re is elhúztak. Most azonban még időben ébredtek a csabaiak és 18:18-nál megint egyenlő volt az állás. Ezután megint együtt haladt a két csapat, 23:22-re a fővárosiak vezettek, de aztán a BRSE-nek lett először szett- és egyben meccslabdája is, de az elsőt még sikerült hárítani, de aztán Karhu blokkjával végül lezárta a meccset a Békéscsaba (26:24).

A találkozó legeredményesebb játékosa a viharsarkiak szerb légiósa, Marta Drpa volt 23 ponttal.

Tóth Gábor, a BRSE vezetőedzője

„A második szettben a nyitásunk minősége és a nyitás-fogadásunk akadozott, amit a rendkívül motiváltan játszó MTK kihasznált. Arra mindenképpen fel kell készülni, hogy ellenünk minden csapat így fog játszani. Amíg mi nem tudjuk felvenni ezt a fajta attitűdöt, addig lehetnek nehéz pillanataink. Nagyon fontos, hogy a nyitányon begyűjtöttük a három pontot. Gratulálok az MTK-nak!”

Leiszt Máté, az MTK vezetőedzője

„Nagyon büszke vagyok a csapatomra, tökéletes mérkőzést játszottunk, megérdemeltük volna, hogy tovább tartson. Ezt az utat kell járnunk a jövőben is.”

Női Extraliga, alapszakasz, 1. forduló:

Swietelsky-Békéscsaba – MTK Budapest 3-1 (16, -23, 14, 24)
BRSE: Najdic, Glemboczki 5, Pekárik 10, Drpa 23, Kliszura 17, Strunjak 1. Csere: Kertész (liberó), Zólyomi 7, Karhu 10, Kornyienko 2.
MTK: Giommarini 5, Kilyénfalvi 15, Windisch 19, Tatár 9, Tettamanti 6, Boskó. Csere: Szalai, Weidemann (liberó), Berkó, Sziládi 2, Petri 1.

Október 16., szombat

18:00 Újpesti TE – Diósgyőri VTK (női Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
19:30 Vasas Óbuda – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: M4 Sport+

Október 17., vasárnap

17:30 Dunaújvárosi KSE – MAFC-BME (férfi Extraliga)
18:00 Pénzügyőr – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv
18:15 1. MCM-Diamant Kaposvár – FATUM-Nyíregyháza (női Extraliga); Tv: M4 Sport+
19:30 Kecskeméti RC – KISTEXT (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley.tv