Berlini győzelme ellenére kiesett az OSC Újbuda

Az OSC simán, négy góllal győzött a Spandau Berlin otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, ennek ellenére biztossá vált a kiesése.

OSC
Manhercz Krisztián és Vigvári Vince. Fotó: OSC Waterpolo

A sereghajtó magyar együttes jól kezdte a mérkőzést, Vigvári Vince góljával gyorsan vezetést szerzett, majd a németek egyenlítésére Manhercz Krisztián válaszolt egy kissé szerencsés távoli találattal. Az első negyed közepe a védekezésről szólt, az OSC kapura sem nagyon tudott lőni, így az utolsó percig nem változott az állás, amikor is a hazaiak egy szép góllal egyenlítettek, de tíz másodperccel a dudaszó előtt Angyal visszavette a vezetést.

A második szakaszt Manhercz büntetője vezette fel, erre még volt válasza a házigazdának, de a folytatásban védekezésben és támadásban is elbizonytalanodott, még megúszás utáni ziccerből sem tudott betalálni. Így Vigváriék folyamatosan növelték a különbséget, mely a félidőre háromgólossá hízott.

A harmadik nyolc percben az OSC védekezése továbbra is kiválóan működött, a kapuig eljutott lövések többségét pedig Bisztritsányi védte, így még úgy is növelte előnyét a csapat, hogy elöl sokat hibázott (5-9).

Az utolsó negyedben már csak a győzelem mértéke volt kérdéses. Ebben a szakaszban az egész meccsen tarthatatlan Vigvári még kettőt tett hozzá addigi négy találatához, az újbudai együttes pedig négy góllal győzött.

A forduló előtt nyolcadik, sereghajtó magyar együttes hét nyeretlen mérkőzés után tudott ismét nyerni a legrangosabb európai kupasorozatban, a továbbjutást jelentő negyedik hely megszerzésére ennek ellenére már nincs esélye, mert a negyedik Jug Dubrovnik döntetlent játszott, így két körrel a vége előtt a horvátok hat ponttal előzik meg az OSC-t, melyet az egymás elleni eredményekkel már mindenképpen megelőznek.

Az FTC a jobb sorsra érdemes Marseille otthonában próbált a Dubrovnikban két pontot otthagyó Novi Beograd nyomába eredni – nos, végül aztán ebből nem lett semmi. Nem lett, mert a francia együttes védekezését ezen a napon nem tudta megbontani Varga Zsolt együttese, avagy támadásban ezúttal gyengén muzsikált.

Ráadásul hátul is eltűnt a stabilitás, így pedig 7-4-es félidő után a hazaiak szétnyitották az ollót, három negyed után 12-5-re vezettek. Így lett pusztán formalitás a záró etap, amely után 13-7 került fel az eredményjelzőre, ami után a Fradi kezdhet megbarátkozni a harmadik pozícióval, és egy Pro Recco elleni negyeddöntővel.

A következő, utolsó előtti fordulóban (május 12.) az FTC a Bresciát, az OSC a Novi Beogradot fogadja.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

Csoportkör, 12. forduló:

Spandau Berlin (német) – Genesys OSC Újbuda 7-11 (2-3, 2-4, 1-2, 2-2)
Gbadamassi 2, Prioteasa 2, Shepelev 2, Chiru, ill. Vigvári 6, Manhercz 2, Angyal, Aranyi, Csacsovszky 1-1.

CN Marseille (francia) – FTC-Telekom 13-7 (3-1, 4-3, 5-1, 1-2)
Gól: Crousillat 4, Vernoux 3, Prlainovic 2, Daube 2, Spaic, Marion, ill. Argyropoulos 3, Nagy Á., Pohl, Merkulov, Vigvári Vendel

Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik (horvát) – Novi Beograd (szerb) 11-11
Astralpool Sabadell (spanyol) – AN Brescia (olasz) 10-14

Az állás: 1. Brescia 31, 2. Novi Beograd 26, 3. FTC 22, 4. Jug 16, 5. Spandau 11, 6. Sabadell 10, 7. OSC 10, 8. Marseille 10

Forrás: MVLSZ / MTI