Birkózó-vb: Ligeti Dániel a vigaszágon

A tavasszal Európa-bajnoki bronzérmes Ligeti Dániel pénteken a vigaszágon folytathatja szereplését a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

Ligeti
Fotó: MBSZ/UWW

A szabadfogásúak 125 kilogrammos kategóriájában szereplő Ligeti Dániel a budapesti Eb után combsérülés miatt két hónapot kihagyott, a vb előtt pedig Bánkúti Zsolt szövetségi kapitány elmondta, a szombathelyi klasszis nincs csúcsformában, ennek ellenére képes lehet a jó teljesítményre.

A 33 éves, többszörös Eb-dobogós magyar nehézsúlyú a japán Jamamoto Taiki ellen lépett szőnyegre a nyolcaddöntőbe jutásért és már a meccs elején „jelezte”, hogy jobb birkózó távolkeleti riválisánál, akit fél perc után szépen léptetett ki a szőnyegről (1-0). A folytatásban meddő állóharcot láthatott a publikum, a harmadik percben aztán Ligeti gyönyörű levitelt mutatott be és szépen megpörgette ellenfelét, így a szünetre fölényes, 5-0-s előnnyel mehetett pihenni.

A második három percben a japán igyekezett faragni hátrányán, többször is indított, de a magyar jó érzékkel védte támadásait, az utolsó percben pedig egy gyönyörű lábkivétellel mögé került (7-0) és végül könnyedén nyert.

A folytatásban a súlycsoport egyik sztárja, a Rióban olimpiai bajnok, Tokióban bronzérmes, kétszeres világ- és nyolcszoros Európa-bajnok török Taha Akgül volt Ligeti ellenfele.

Már a meccs elején látszott, hogy a tavasszal Budapesten nyolcadik Eb-címét begyűjtő Akgül nagyon jó erőben van. Egyértelműen fölényben volt Ligetivel szemben, aki az első percben többször próbálta megkontrázni riválisa indításait, ám Akgül kétszer is ki tudta őt léptetni. A folytatásban is a török irányított, Ligeti nem tudta megingatni őt, és a harmadik percben egy kétpontos akcióval 4-0-ra nőtt az előnye.

A második menetben meddő állóharc folyt a szőnyegen. Ligeti Dániel a hajrában próbált igazán energikusan támadni, de nem lepte meg Akgült, az eredmény pedig nem változott.

„Az Európa-bajnokságon is birkóztam vele, de most annál is sokkal erősebbnek éreztem, sajnálom. Nem vagyok csúcsformában, ennek ellenére bíztam benne, hogy szorosabb meccset tudok vele birkózni. Most már csak a vigaszágban tudok reménykedni”

– nyilatkozott az MTI-nek a meccs után Ligeti Dániel.

A török sztár később a negyeddöntőt is simán vette, s az esti elődöntőben a címvédő iráni Amir Hosszein Zare ellen az utolsó másodpercekig vesztésre állt, végül azonban egy bravúros akcióval nyert, így vigaszágra segítette legyőzöttjeit, köztük a szombathelyiek többszörös Eb-érmesét is.

Ligeti Dániel pénteken délelőtt a kanadai Amarveer Dhesi ellen lép szőnyegre, és ha nyer, este Zaréval küzdhet meg a bronzéremért. A pénteki versenynapon ő lesz az egyetlen magyar érdekelt a szerb fővárosban.

Két amerikai, egy-egy japán és moldovai arany csütörtökön

A női versenyek zárónapján a négyből két aranyérmet az amerikaiak szereztek meg a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

A 68 kilogrammban Tamyra Mariama Stock Mensah, 72-ben pedig Amit Elor diadalmaskodott, méghozzá egyaránt rendkívül könnyedén.

A szakág legeredményesebb nemzete Japán volt, mely csütörtökön sem maradt arany nélkül, miután 57 kilóban Szakuraj Cugumi nyert. A távol-keleti ország sportolói a tízből öt kategóriában győztek Belgrádban.

A negyedik döntőben, az 59 kg-os súlycsoportéban a moldovai Anastasia Nichita győzött.