Bíró Attila a csapat tartását dicsérte, az amerikaiak ellen már kész a haditerv

Az ausztrálok elleni győztes olimpiai negyeddöntőn mutatott játékkal nem volt elégedett Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, de a csapat tartását dicsérte.

„Gratulálok a játékosoknak, ám nem azért, mert jól játszottak, mert ez így nem igaz, hanem azért, mert 0-3 és 1-5 után is meg volt a lelkierejük és a tartásuk, amivel vissza tudtak jönni. Saját magunkat rángattuk ki abból a gödörből, amibe beleraktuk magunkat” – nyilatkozta a vegyes zónában a szakember azt követően, hogy a válogatott büntetőkkel múlta felül tengerentúli riválisát.

A csapatok gazdag közös olimpia múlttal várták az összecsapást: négy évvel ezelőtt, Londonban a bronzmérkőzésen találkozott egymással a két válogatott, akkor hosszabbítás után 13-11-es ausztrál siker született. Pekingben, 2008-ban ugyancsak a harmadik helyért csatázott egymással a két együttes, és 9-9-es döntetlen után büntetőkkel győztek az ausztrálok.

„A mérkőzés második felében már jobban játszottunk, ott már nem érdemeltünk volna vereséget, úgyhogy szerintem a döntetlen igazságos volt, az ötméteres pedig már lutri. Ugyanakkor bíztam benne, biztos voltam benne, hogy Peking és London után most nem kaphatunk ki” – mondta Bíró Attila, aki szerint a győzelem egyik kulcsa a kapuscsere volt – Kasó Orsolya váltotta Gangl Edinát -, valamint az, hogy támadásban Bujka Barbara vezérletével több fórt tudott kiharcolni az együttes.

A szerdai elődöntőben a címvédő és világbajnok amerikai válogatott vár a magyar csapatra, a csoportkörben a favorit 11-6-os győzelmet aratott.
„Mi vagyunk az egyik olyan csapat – nem sok van, kettő, maximum három -, amelyik képes lehet megszorítani vagy megverni őket. Megvan a fejemben a taktika, amivel remélhetőleg meg tudjuk szorítani őket, de ahhoz egy jóval felszabadultabb játék szükséges, és nem férnek bele ilyen 0-3-as periódusok” – mondta Bíró.

Antal Dóra, aki a nyolcadik egyenlítő találatot, majd az utolsó, mindent eldöntő ötméterest is értékesítette, így nyilatkozott a waterpolo.hu-nak: „Nagyon elfáradtam, a meccs közepén már nem volt hangom. Aztán hála istennek a végére visszajött, és most, hogy itt állok, nagyon jó visszanézni az örömteli pillanatokat. De nincs még vége, menni kell tovább, és hiszem azt, hogy ezt az amerikai csapatot egyedül mi tudjuk legyőzni. És nagyon szeretnénk már bebizonyítani, hogy meg tudjuk csinálni! Talán mondhatjuk, ez egy előrehozott elődöntő volt, az elődöntő meg az előrehozott döntő lesz, nyerni kell, és nincs mese! Nagyon erősek voltak fizikálisan, ha valaki megnézte a bemutatásnál a két csapatot, láthatta a méretbeli különbségeket. A magyar női vízilabda jelenleg nem arról szól, hogy fizikailag csillogatná az erejét. A rafkósággal, a csapategységgel, bátorsággal, okossággal tudunk akárkit megverni. Ha ezeket az erényeinket lebegtetjük majd az abszolút statikus vízilabdát játszó amerikai csapat ellen, akkor nyerünk. Mert azt nagyon jól játssza, amit megtanult, viszont ha mi jók vagyunk, a játékunkat, ami a vérünkben van, nem feltétlen képes lekövetni. Ez lesz a legfontosabb, hogy ezt kihasználjuk, és átgázoljunk rajtuk, történjék bármi! Nem nyertünk még semmit, szuper, hogy négyben vagyunk, menni kell tovább!”

A másik ágon orosz-olasz elődöntő lesz

Az olasz női vízilabda-válogatott bejutott az elődöntőbe a Rio de Janeiró-i olimpián.

Az olaszok a hétfői játéknapon magabiztosan győzték le Kína csapatát a negyeddöntőben. Az Európa-bajnok magyar válogatott a címvédő amerikai együttessel mérkőzik a fináléba kerülésért, az olaszok pedig az oroszokkal találkoznak szerdán.