Biztos veszprémi és győri siker a szuperkupában

Sportfoto.hu / Halmágyi Zsolt

A címvédő MVM-Veszprém biztos győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged felett a férfi kézilabda Magyar Szuperkupában, a győri Arénában. A nőknél a Győri Audi ETO KC öt góllal múlta felül a Ferencvárost.

Az előző idényben a Veszprém hazai pályán „mindent vitt”, bajnok, Magyar Kupa- és Szuperkupa-győztes lett, mindannyiszor a Szeged előtt, és a Bajnokok Ligájában is finalista volt. A mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség képviseletében Marczinka Zoltán szakmai- és sportigazgató átadta a 2014-es év legjobb védőjátékosának járó díjat Ilyés Ferencnek, a MOL Pick Szeged játékosának.

Az első két találat a Tisza-partiaké volt, ám gyorsan jött az egyenlítés, sőt, a címvédő 8-5-re ellépett. Időt kért a Szeged a 14. percben, és ezt követően sikerült tartania a különbséget. Ahogy aztán friss játékosok jöttek a pályára a veszprémi együttesben, 10-8-ról 15-8-ra módosult az állás. A szünet előtt emberelőnye alatt csökkentette tetemes hátrányát a Szeged.

A második félidőre Alilovicot Mikler váltotta a veszprémi kapuban, és remekül kezdett a válogatott játékos, emberhátrányban is nagyokat védett. Elbizonytalanodtak a szegediek, a folytatásban pedig csak fellángolásaik voltak. Tíz perccel a vége előtt, 24-17-nél időt kért a Szeged egy utolsó rohamra. Sikerült is sorozatban négy gólt dobniuk, ráadásul Nagyot kiállították. A hajrában – immár azonos létszámban – jobban összpontosított a bajnok, és nem forgott veszélyben a sikere.

Magyar Szuperkupa (Győr):

MVM-Veszprém – MOL-Pick Szeged 26-24 (16-11)
Gól: Marguc 6, Ilic 5, Nagy 3, Zeitz 3, Sulic 2, Chema 2, Nilsson 2, Lékai 2, Sliskovic 1, illetve Bombac 6, Parrondo 4, Källman 3, Petrus 3, Ancsin 3, Mindegia 2, Balogh 1, Prodanovic 1, Robledo 1.

Fotó: Bertleff András/Kisalföld

Megvédte címét a Győr női csapata

Az előző idényben az FTC nyerte az NB I-et, a Magyar Kupát pedig a Győr, ugyanakkor az első alkalommal kiírt Szuperkupában szintén az ETO diadalmaskodott. Mindkét edző, Ambros Martin és Elek Gábor is hangsúlyozta: most fel tudják mérni, miként sikerült a nyári felkészülés, és az új játékosok mennyire tudtak beilleszkedni a csapatba. A magyar bajnokság a jövő héten indul, amellett az FTC a Bajnokok Ligája főtáblájára készül, a riválisnak BL-selejtezőt kell vívnia két hét múlva.

Eleinte minden FTC-találatra jött válasz, majd amikor megtört ez az ütem, a 8. percben, 4-6-nál időt kért a Győr. Kovacsicz is remekelt, sorra dobta a gólokat, majd lassan összeállt a hazaiak védelme.

A 14. percben a 24. születésnapját ünneplő Kovacsics egyenlített (7-7), ekkor a fővárosiak szerették volna rendezni soraikat, de sok hibával játszottak. Amikor pedig büntetőt, valamint az újra lövetett hétméterest is kihagyták, ráadásul gólt kaptak, Elek megint időt kért. A szünetre háromgólos előnyt szerzett a címvédő.

A fordulást követően még nagyobb lett a különbség, és az FTC erejéből sokáig csak arra tellett, hogy ne szakadjon le komolyan. A cserék új lendületet adtak a vendégeknek, és negyedórával a vége előtt 22-20-ra zárkóztak fel. Csakhogy a győriek is cseréltek, és a kapus Kiss vezetésével az 55. percre 27-22 lett az állás. Az ETO a hajrában kevesebbet hibázott, és megérdemelten tartotta otthon a trófeát.

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-24 (14-11)
Gól: Löke 6, Sulland 6, Korsós 5, Tóth 4, Kovacsics 3, Groot 3, Tomori 1, Broch 1, illetve Pena 6, Kovacsicz 5, Szucsánszki 4, Hornyák 4, Lukács 2, Schatzl 2, Szamoránsky 1.

– Remekül sikerült a szezonnyitány, a Szuperkupa Győr városa és a Magyar Kézilabda Szövetség szervezésében, fantasztikus csapatokkal ismét nagy sikert aratott, ráadásul a helyszínen több mint ötezer néző láthatta világklasszisokat – mondta el Novák András, a Magyar Kézilabda Szövetség főtitkára. – Külön öröm számomra, hogy ennyi ember előtt méltóképpen köszönthettük a nyáron nagy sikereket elérő női utánpótlás-válogatottjainkat, az Eb-bronzérmes ifiket és az Európa-bajnoki 4. helyezett junior együttest is. Különösen fontos számunkra az utánpótlásképzés, ezért hadd emeljem ki az idénynyitány részeként a balatonboglári I. NEKA Kupa férfi ifjúsági tornát is, jó érzés volt látni a fiatalokat, remélem, hogy hagyományt teremtenek az akadémián, és a NEKA Kupa pár év múlva a kontinens legerősebb utánpótlás-versenyei közé tartozik majd, mint a Cell Kupa, vagy éppen a svédországi Partille Cup. Pénteken örömteli volt belépni a dunaújvárosi csarnokba is Ferling Bernadett búcsúmérkőzésén, itt is kiemelném a fiatalok szerepét, hiszen mai és egykori klasszisok mellett az utánpótlás is megmutatta magát. A hétvége eseményeivel kellő lökést kapott a 2015-2016-os szezon, rengeteg mérkőzés vár a csapatokra és a játékosokra, indul a bajnokság és az európai kupák, a válogatottak közül pedig a női csapat októberben már Eb-selejtezőn szerepel Szlovákia és Finnország ellen, majd következik a dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokság, a férfi nemzeti együttes pedig a januári lengyelországi kontinensviadalra hangol. Izgalmas és sűrű ősz elé nézünk a Szuperkupát követően.