Bokorné: mindent beleadtunk, ami a csövön kifért

A magyar válogatott 3-0-ra kikapott a holland csapattól a budapesti társrendezésű női röplabda Európa-bajnokság hatodik játéknapján, ezzel búcsúzott a kontinenstornától.

A vesztes magyar csapat játékosai a női röplabda Európa-bajnokságon játszott Magyarország-Hollandia mérkőzés végén a Papp László Budapest Sportarénában. Fotó: MTI/Czagány Balázs

Nem kezdte megilletődötten a magyar csapat a mérkőzést esélyesebb ellenfelével szemben. Ezt követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a rivális, és bár a házigazda együttes több szép akciót is bemutatott – elsősorban Szakmáry Gréta jeleskedett -, egy pillanatig sem volt kérdéses, melyik csapat nyeri az első felvonást.

A második játékrészt Török Katával, Dékány Bernadettel, Gyimes Zsófiával és Miklai Zsanettel kezdték a magyarok, utóbbi a torna során először lépett pályára. A hollandok hatékonyabban blokkoltak, mint korábban, a hazai támadások sokszor visszapattantak, de 3-9 után Gyimes, majd Bleicher Réka szerváival egy pontra felzárkózott a magyar együttes. Miklai több pontot érő ütést is bemutatott, de mivel a szett második felére a magyarok nyitásfogadása visszaesett, a hollandok még az elsőnél is nagyobb különbséggel nyerték a játszmát. A rivális 2-0-s vezetésével biztossá vált, hogy Magyarország nem jut nyolcaddöntőbe.

A harmadik etap első három pontját a magyarok szerezték, 5-1-re is vezettek, de a hollandok hamar fordítottak néhány jó akcióval. A magyar játékosok szépen helyt álltak az erősebb rivális ellen, lelkesen röplabdáztak, így sokáig tartották a lépést a világsztárokkal teletűzdelt ellenféllel, amely azonban 15-15 után ellépett, sőt, egyetlen pontot sem engedett a magyar csapatnak, így 72 perc alatt megnyerte a találkozót.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hollandok feladóátlója, Lönneke Sloetjes volt 18 ponttal, a magyaroknál Szakmáry és Miklai Zsanett is 5-5 pontot szerzett.

A mérkőzés után a csapatkapitány Bokorné Liliom Rita könnyeivel küszködve köszönte meg a szurkolóknak az egész Eb alatti biztatást.

C csoport:

Magyarország-Hollandia 0-3 (-17, -13, -15)

Magyarország: Sándor R. 2, Nagy E. 1, Bokorné 3, Szakmáry 5, Pekárik 3, Tálas, csere: Tóth F. (liberó), Bleicher 3, Dékány 3, Török 1, Gyimes 1, Miklai 5, Németh A. 3, szövetségi kapitány: Jan De Brandt

Azerbajdzsán-Románia 3-0 (15, 14, 21)

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 5 győzelem/0 vereség, 2. Azerbajdzsán 4/1, 3. Horvátország 3/2, 4. Románia 2/3, 5. Magyarország 1/4, 6. Észtország 0/5

Nagy Eszter (b) és Török Kata (j), valamint a hollnd Lonneke Slöetjes (háttal) a női röplabda Európa-bajnokságon játszott Magyarország-Hollandia mérkőzésen. Fotó: MTI/Czagány Balázs

A csapatkapitány Bokorné Liliom Rita szerint mindent beleadtak a hollandok ellen

A pályafutása utolsó meccsén szereplő négyes ütő szerint jól kezdték a találkozót, de a nem megfelelő nyitásfogadásuk miatt megtört a játékuk.

„A harmadik játszmában éreztük, hogy az az utolsó, ezért beleadtunk mindent, ami a csövön kifért” – fogalmazott a 33 éves röplabdázó.

Pályafutásával kapcsolatban azt mondta, jó alapról indultak, tíz éve pedig kaptak egy olyan löketet, amivel magasabb szintre tudtak lépni.

Ezt kívánom az utódainknak is, adják szívüket-lelküket a válogatottért, becsüljék meg, ha a nemzeti színeket képviselhetik” – nyilatkozta az MTI-nek Liliom Rita.

Miklai Zsanett szerint a horvátok elleni szerdai mérkőzésen tudták visszaszerezni azt az önbizalmat, amelyet a románok elleni összecsapáson elveszítettek.

„Az első és a második szettben is jól játszottunk, de az ellenfél világklasszisaival nem tudtunk mit kezdeni. A harmadik játszmában nekünk az extrák is összejöttek, de ez sem volt elég a szépítéshez” – mondta a hollandok elleni mérkőzésről a Kaposvár ütőjátékosa.

A feladó Bleicher Réka úgy fogalmazott: fantasztikus, felejthetetlen élmény volt ilyen sok és lelkes szurkoló előtt játszani.
„Sajnálom, hogy nem sikerült elérnünk a kitűzött célunkat, de biztos vagyok benne, hogy ha nem is hazai pályán, de lesz még rá alkalmunk” – mondta az MTI-nek a Vasas játékosa.

Jan De Brandt, a magyar válogatott belga szövetségi kapitánya kijelentette: boldog, mert generációváltás közepén van a magyar válogatott, és örül, hogy azok, akiknek át kell venniük a most visszavonulók helyét, már most, ezen az Eb-n meg tudták magukat mutatni.

„A holland csapat fizikailag sokkal erősebb és atletikusabb nálunk, ezt ki is tudta használni” – összegezte a csütörtöki mérkőzés tanulságait a szakember, aki szerint a románok elleni vereséggel dőlt el az, hogy a magyar csapat nem játszhat a nyolcaddöntőben.

A magyar csapat egy győzelemmel és négy vereséggel csoportja ötödik helyén végzett, így nem jutott a 16 közé.