Bölöni László máris elégtételt vehet

Bölöni László lett a belga élvonalbeli KAA Gent labdarúgócsapatának vezetőedzője. A tavalyi bajnokságban ezüstérmes együttes az idei szezont két 2-1-es vereséggel kezdte, és a vezetőség rögtön kirúgta a dán Jess Thorup vezetőedzőt.

A KAA Gent csütörtökön jelentette be Bölöni László érkezését, akivel kétéves szerződést kötöttek. A 67 éves marosvásárhelyi születésű tréner csütörtökön már edzést is tartott új állomáshelyén, és mint az M1 csatornának adott telefonos interjúban elmondta, a játékosok 60 százalékát már ismerte. „Érzem a felelősséget, érzem azt, hogy milyen munka vár rám” – jegyezte meg Bölöni, aki immár a harmadik belga csapatát irányíthatja. 2009-ben a Standard Liege-zsel bajnokságot és szuperkupát nyert, és akkor az év legjobb edzőjének is megválasztották. Az elmúlt szezonban a Royal Antwerp vezetőedzője volt, s a kupadöntőig menetelt csapatával, amely azonban a finálét már nélküle nyerte meg, mert Bölöninek lejárt a szerződése, és azt nem hosszabbították meg. Augusztus 1-jén az Antwerp az esélyesebbnek ítélt FC Bruges elleni 1-0-s sikerrel 28 év után lett újra – összességében harmadszor – Belga Kupa-győztes. A 2019/20-as bajnokságban amúgy az Antwerp a negyedik helyen zárt, de csak két ponttal maradt el az ezüstérmes Genttől.

Bölöni László játékosként 108-szor szerepelt a román válogatottban, a Steaua Bucuresti csapatával pedig 1986-ban BEK-győztes lett. A román válogatott is irányító szakember edzői pályafutása során Franciaországban dolgozott a Nancy, a Rennes, a Monaco és a Lens csapatánál, Portugáliában pedig a Sportingnál, amellyel bajnokságot, kupát és szuperkupát is nyert. A Gent honlapján a bemutatásánál azt is megemlítik, hogy Cristiano Ronaldo – 17 és fél évesen – az irányítása alatt mutatkozott be először felnőttcsapatban. (Mi több, Bölöni azt is megjósolta, hogy a fiatal játékos egyszer túltesz Portugália legnagyobb legendáin, Eusébión és Luís Figón is.)

Bölöninek pikáns lesz a bemutatkozása a Gent kispadján, hiszen a bajnokság 3. fordulójában szombaton idegenben éppen az antwerpeniek ellen meccselhet majd. Így viszont rögtön törleszthet az őt ért méltánytalanságért, mert ő maga is bevallottan némi keserűséggel nyugtázta, hogy nem hívták meg a kupadöntőre. Igaz, a diadal után az Antwerp legalább Twitter-üzenetben köszönetet mondott neki. Korábbi csapata két forduló után egy ponttal áll a bajnokságban. A Gent a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt, a harmadik fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.