Bondár Anna a főtábla küszöbén Rómában

Bondár Anna bejutott a selejtező második fordulójába a római salakpályás tenisztornán.

Róma

A női világranglistán legjobb magyarként 95. játékos – aki a 16. kiemelt a kvalifikációban – hétfőn az amerikai Elizabeth Mandlikkal (142.) csapott össze, és 2 óra 16 perc alatt, három szettben nyert. A főtáblára kerülésért a negyedikként rangsorolt amerikai Bernarda Pera (77.) lesz az ellenfele.

Gálfi Dalma a kvalifikációban második kiemelt francia Océane Dodinnel (73.) találkozott hétfőn, és bár az első szettet megnyerte a csaknem kétórás mérkőzésen, a másodikat simán, a harmadikat pedig szorosabb küzdelemben elvesztette.

A férfiaknál Piros Zsombor 2:2 után elvette a kvalifikációban 24. kiemelt riválisa (129.) adogatójátékát, ám 4:3-nál Ajdukovic visszabrékelt, és később volt két játszmalabdája is. Piros végül rövidítésre mentette a szettet, de ebben alulmaradt. A magyar játékos a folytatásban egyből elveszítette adogatását, de azonnal egyenlíteni tudott, és lendületbe kerülve 6:3-ra hozta a játszmát.

A harmadik felvonásban a magyar játékos csak két gémet nyert, így búcsúzott.

A 7,87 millió euró összdíjazású római viadal főtábláján automatikusan ott van a férfiaknál Marozsán Fábián és Fucsovics Márton érdekelt.