Bondár Anna alulmaradt az elődöntőben

Bondár Anna esőszünetekkel tarkított találkozón kikapott az elődöntőben a második helyen kiemelt olasz Elisabetta Cocciarettótól a 260 ezer dollár összdíjazású lausanne-i salakpályás női tenisztornán szombaton.

A világranglista 155. helyén álló Bondár és a 42.-ként rangsorolt rivális az első szettben kétszer-kétszer veszítette el adogatójátékát, a rövidítésben pedig 3-3 után Bondár Anna sokkal jobb volt. A lendület megmaradt, egy brékkel a magyar játékos 3:0-ra ellépett, de Elisabetta Cocciaretto egyenlített, és a szett hajrájában brékelőnybe került, ám megint következhetett a rövidítés. Ebben Bondárnak adogatóként egy meccslabdája is volt, ám nem élt vele.

Jöhetett a harmadik felvonás, ennek első játékában Hajdúszoboszló SE sportolója elvette olasz ellenfele adogatását, amikor eső miatt beszüntették a játékot. Az órákig tartó kényszerszünet az olasznak kedvezett, aki 5:3-ra elhúzott, ám a magyar teniszező innen visszakapaszkodott és egyenlített. Cocciaretto hozta az adogatását, Bondár viszont nem, így 7:5-re a szett, és a bő háromórás mérkőzés is az olaszé lett.

Bondár várospartnere Diane Parry is kikapott az elődöntőben, őt honfitársa Clara Burel győzte le szetthátrányból fordítva.

Ladies Open Lausanne

Elődöntő:

Clara Burel (francia) – Diane Parry (francia, 9.) 4:6, 7:6(3), 6:2
Elisabetta Cocciaretto (olasz, 2.) – Bondár Anna 6:7(3), 7:6(6), 7:5

Páros, elődöntő:

Amina Ansba, Anastasia Detour (orosz, cseh) – Quinn Gleason, Elixane Lechemia (amerikai, francia) 7:6(2), 6:4
Bondár Anna, Diane Parry (magyar, francia, 3.) – Dalila Jakupovic, Danka Kovinic (szlovén, montenegrói)