Bondár Anna az amerikai egyetem helyett a profi teniszt választotta

Shares

Tipikus magyar teniszportrénak semmiképpen sem nevezhető a jelenlegi legmagasabban rangsorolt női játékos, Bondár Anna eddigi pályafutása. Illetve talán mégis mutat rokon jegyeket a juniorkorban sikeres Stollár Fanny és Fucsovics Márton pályafutásával: a Szeghalmon született játékos U18-as Eb-t nyert, és utána a lendülete – elsőre – nem repítette olyan magasra, ahova a tehetsége predesztinálta. Bondár pályáját keresztszalag-szakadás törte meg, de a 24 éves versenyző ma már kicsattan az erőtől. Kuhárszky Zoltán és az erőnléti edzője, Vaskó Balázs segítségével a karriercsúcsot jelentő 68. helyre kapaszkodott fel a világranglistán.

Bondár Anna (fotó: Wtatennis.com)

A sorsszerűség az első, ami bevillan Bondár Anna karrierjével kapcsolatban. A jelenlegi legjobb magyar női játékos tavaly november 7-én megnyerte a Buenos Aires-i WTA-tornát, öt éve ugyanezen a napon operálták meg a térdét. A Szeghalmon született Bondár felemelkedése klasszikus hollywoodi történet. .

– Gyerekkorom óta ezért dolgozom, tovább szeretnék javítani a helyezésemen, nem szeretnék itt megállni – mondta lapunknak a napokban a madridi WTA 1000-s tornán induló, 24 éves játékos.

Oly közel – írta nemrég az Instagram-oldalára. Az aktuális ranglistán a 25. helyen álló orosz Veronika Kugyermetova elleni 7:6, 7:6-ra elveszített mérkőzése után jegyezte meg, hogy nem állt messze a bravúrtól. Szűkül az olló a top 30-as játékosok és a fiatal magyar játékos tudása között.  – Több szettlabdám volt, nagyon szoros meccset játszottunk múlt héten az isztambuli torna negyeddöntőjében. Úgy vettem észre, hogy tenisztudásban apró különbségek voltak köztünk. A rutin döntött Kugyermetova javára – idézte fel Bondár a múlt heti bravúrközeli állapotot. Babos Tímea korábbi páros partnere, az orosz játékos csak egy évvel idősebb Bondárnál, mégis tapasztaltabb, mint magyar ellenfele.

Őt nem kínozta olyan komoly sérülés, mint Kuharszky Zoltán tanítványát. Bondár egy évet hagyott ki 19 évesen, így mostanra kezdi utolérni magát. Négyévesen kezdte az édesapjával, egészen 16 éves koráig ő edzette, majd Barátosi Levente és Bardóczky Kornél is foglalkozott vele, de két éve a tapasztalt, a hazai játékosok közül például Valkusz Mátét, korábban Anke Hubert, Jennifer Capriatit és Ana Ivanovicot is felkészítő Kuhárszky mellett tette le a voksát, és az eredményei alapján ezt nem bánta meg.

A tavalyi Buenos ­Aires-i WTA-versenyen elért győzelmemre vagyok a legbüszkébb, de annak is örülök, hogy már két top 50-as játékost, Tereza Martincovát és Katerina Siniakovát is sikerült legyőznöm, és a múlt héten szoros meccset játszottam Kugyermetova ellen – mondta a gyerekkora óta szenvedélyes Roger Federer-rajongó teniszező.

Bondár jó munkakapcsolatot ápol a magyar játékosokkal; Babos Tímeával néha együtt edz a Nemzeti Edzésközpontban. A párosban négyszeres Grand Slam-bajnok, a magyar női tenisz korábbi zászlóshajója is gratulált a sikereihez. Az iskolás korában „Jó tanuló, jó sportoló!” díjjal jutalmazott Bondár Annától igyekeztünk megtudni, vajon most is fektet-e energiát a szellemi fejlődésére.

– Első a profi tenisz, gyerekkorom óta ezzel foglalkozom. Korábban volt ajánlatom az Egyesült Államokból, mehettem volna egyetemekre sportolni, mint a nővérem, de én a profi sport mellett döntöttem. Ha majd véget ér a pályafutásom, mindenképpen szeretném magam továbbképezni. A sport világában tervezem a jövőt: a sportolók táplálkozása és az erőnléti edzés is érdekel. De majd csak a tenisz után – mondta a Magyar Nemzetnek Bondár, aki pénteken kezd a madridi WTA-torna főtábláján.

(magyarnemzet.hu)