Bondár Anna kikapott román ellenfelétől

Bondár Anna egyesben a nyolcaddöntőben búcsúzott a 259 ezer dollár összdíjazású kolozsvári keménypályás tenisztornán.

Ruse

A világranglistán legjobb helyen (116.) jegyzett magyar játékosra a román Elena-Gabriela Ruse (188.) várt a 16 között.

Az első szettben Bondár Anna kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, de a brékelőnyét végül nem tudta megtartani, a rövidítésben pedig ellenfele összpontosított jobban. A második játszmában Ruse 4:2-re elhúzott és a harmadik bréklabdáját kihasználva végül a hetedik játékot is megnyerte, majd kiszerválta a mérkőzést, amely 1 óra 51 percig tartott.

Bondár párosban még versenyben van, a kiírás szerint csütörtökön (ma) este lejátssza negyeddöntőjét a belga Kimberley Zimmermann oldalán.

A kiemeltek közül már csak Rebeka Masarova és Ana Bogdan van versenyben, a spanyol és a román teniszező a negyeddöntőben egymás ellen lép pályára. A 2021-es US Openen Masarova 6:7(9), 7:6(2), 7:6(9) arányban nyert Bogdan ellen.