Bondár Anna legyőzte az orosz tinédzsert

Bondár Anna két játszmában legyőzte a hatodik helyen kiemelt orosz Mirra Andrejevát a 260 ezer dollár összdíjazású lausanne-i salakpályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

Bondár Anna
Bondár Anna

A világranglista 155. helyén álló Bondár Anna az első három játékot elveszítette, Andrejeva (64.) aztán már 5:2-re is vezetett, innen fordított rövidítésben a magyar játékos. A második szettben újra az orosz kezdett jól, ám Bondár fordított és végül 1 óra 42 perc alatt diadalmaskodott.

A magyar játékos következő ellenfele a Sara Sorribes Tormo-Tamara Zidansek párharc győztese lesz.

Bondár párosban is érdekelt lett volna szerdán, ám mivel az egyes mérkőzése későn ért véget, ezért a szervezők azt az összecsapást csütörtökre halasztották.

Jelina Avaneszjan szetthátrányból fordított a Jani Rékát búcsúztató Chloe Pequet ellen, az örmény származású orosz játékos következő ellenfele a második helyen kiemelt, olasz Elisabetta Cocciaretto lesz.

Idén a mexikói San Luis Potosi torna elődöntőjében Cocciaretto 6:7(2), 6:1, 6:2 arányban nyert Avaneszjan ellen.

Udvardy Panna nem jutott a nyolc közé Hamburgban

Udvardy Panna kikapott a hazai közönség előtt szereplő Eva Lystől a 260 ezer dollár összdíjazású hamburgi salakpályás tenisztorna női egyes nyolcaddöntőjében szerdán.

A világranglista 96. helyén álló, 24 éves magyar játékos 3:1-re és 4:3-ra is vezetett, innen bukta el az első játszmát. A másodikban Lys (167.) kétszer is elvette a magyar játékos adogatójátékát, és így 80 perc alatt győzött.

Eva Lys következő ellenfele Udvardy Panna hamburgi páros partnere Arantxa Rus lesz.

Egyaránt szetthátrámyból fordított Noma Noha Akugue és Jule Niemeier is.

A német Niemeier és a Moszkvában született Daria Saville először játszik egymás ellen.