Bondár Anna legyőzte Babost, nyolcaddöntős Stollár Fanny és Tóth Amarissa is

Bondár Anna Babos Tímeát legyőzve továbbjutott az első fordulóból a Budapesten zajló, 250 ezer dollár összdíjazású salakpályán női tenisztornán.

Bondár Anna
Bondár Anna

A világranglistán 144. Bondár Anna az első szettben 5:1-es hátrányban is volt, de sorozatban hat játékot nyerve, három játszmalabdát hárítva fordított. A második felvonás aztán hasonlóan nagy csatában a WTA-rangsorban 191. Babosé lett, a mérkőzést ugyanakkor 2 óra 56 perces küzdelem végén Bondár nyerte.

Bondárra a nyolcaddöntőben a hatodik helyen kiemelt orosz Jelina Avaneszjan (69.) vár. Tavaly Kolozsváron Bondár Anna 6:4, 6:2 arányban nyert az örmény származású játékos ellen.

A világranglista 441. helyezett Stollár Fanny két szoros szettben, 1 óra 50 perces mérkőzésen búcsúztatta a spanyol Irene Burillo Escorihuelát (237.). Stollár ellenfele a nyolcaddöntőben az ötödik helyen kiemelt Tatjana Maria lesz. A német teniszezőnő 2017-ben Quebecben 6:2, 7:6(4) arányban nyert Stollár Fanny ellen.

Stollár Fanny

A nap harmadik magyar érdekeltségű mérkőzésének esélyese egyértelműen a második helyen kiemelt, világranglista-28. kínai Csang Suaj volt, de a szabadkártyás Tóth Amarissa (548.) az első szettben tartotta a lépést riválisával, mígnem a játszma végén, a magyar játékos 6:5-ös vezetésénél Csang feladni kényszerült a találkozót.

A pályafutása első WTA-főtábláján szereplő Tóthra a 16 között a rangsorban 100., s az első fordulóban Szabanin Natáliát búcsúztató ukrán Katerina Baindl vár.

Tóth Amarissa

A torna eddigi legnagyobb meglepetését Diana Shnaider okozta, a 19 éves orosz lány sima két játszmában győzte le a címvédő Bernarda Perát. A kék-fehér pettyes fejkendőt viselő tinédzser következő ellenfele a szint orosz Marija Timofejeva lesz. Timofejeva a szintén moszkvai születésű, de már ausztrál színekben teniszező Daria Saville-t (lánykori nevén Darja Gavrilova) szenthátrányból fordítva győzte le.

Kedden szenthátrányból fordított Nadia Podoroska (argentin, 9.), Jelina Avaneszjan (orosz, 6.) és Julija Putyinceva (kazah, 4.) is.

2. forduló:

Diana Shnaider (orosz)  – Marija Timofejeva (orosz)
Kaja Juvan (szlovén, Q) – Astra Sharma (ausztrál, Q)
Nadia Podoroska (argentin, 9.) – Anna Siskova (cseh)
Bondár Anna – Jelina Avaneszjan (orosz, 6.)
Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 8.) – Tamara Korpatsch (német)
Claire Liu (amerikai) – Julija Putyinceva (kazah, 4.)
Tatjana Maria (német, 5.) – Stollár Fanny
Katerina Baindl (ukrán) – Tóth Amarissa

Páros, nyolcaddöntő:
Katerina Volodko, Renata Voracova (ukrán, cseh)-Stolmár Rebeka, Szabanin Natália 6:3, 6:2

Forrás: MTI / WTA