Bondár Anna maratoni sikere Rabatban

Bondár Anna háromszettes győzelemmel bejutott a nyolcaddöntőbe kedden a rabati, 251 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

Rabat

A legelőkelőbben jegyzett magyar női játékos (67. a világranglistán) az első játszmában adogatóként végig magabiztos volt az olasz Cristana Ferrando ellen, és mivel 3:3-nál egy remek átemeléssel brékelni tudta a WTA-rangsorban 261. riválisát, előnybe került.

Bondár Anna a második szettben ugyancsak 3:3-nál jutott el négyszer is fogadóelőnyig, ezeket azonban nem tudta kihasználni, Ferrando pedig vérszemet kapott és előbb brékelt, majd kiegyenlítette az összetett állást.

Az olasz játékos lendülete megmaradt a döntő felvonásra is, egyből elvette Bondár adogatójátékát, és 3:1-re elhúzott. A magyar teniszező sorozatban három gémet nyerve fordított, 5:4-nél két mérkőzéslabdát kihasználatlanul hagyott, de két játékkal később már nem hibázott, így 2 óra 47 perc alatt továbbjutott.

Bondárra a következő körben a szlovák Kristina Kucova (87.) vár.

Gálfi Dalma már hétfőn továbbjutott

A világranglistán 98. játékos a nyitókörben a norvég Ulrikke Eikerivel találkozott, aki a 275. helyen áll, és 29 évesen még sosem járt a top 200-ban. Első összecsapásukon a balatonfüredi játékos 2:0-lal kezdett, de ellenfele utolérte őt, ám innentől már csak a 23 éves magyar nyert gémet, és mivel ellenfele szettlabdánál beütötte a harmadik kettős hibáját, 32 perc elteltével játszmaelőnyben volt.

Gálfi – aki tavaly júliusban Budapesten nyerte élete első WTA-főtáblás meccsét – a második felvonásban 2:2-nél elvesztette az adogatását, majd ápolást kért a jobb vállára. További három brék következett, majd 5:5 után az ötszörös magyar bajnok Bukta Ágnes tanítványa sorozatban nyolc labdamenetet hozva eldöntötte a találkozót, amely 1 óra 31 percig tartott.

Gálfira a 16 között a hetedik kiemelt holland Arantxa Rus (76.) vár.

Marokkóban ugyancsak kedden, a francia Clara Burel (95.) ellen mutatkozik be

Udvardy Panna (88.) két rövidítésbe torkollott játszmában kapott a francia Clara Bureltől.

U dvardy az orosz Amina Ansba oldalán két játszmában kikapott a negyeddöntőbe.A magyar-orosz kettős az első szettben 5:1-re vezetett, ám maratoni rövidítés (10-8) után hátrány került. A folytatásban 4:2-re léptek el Udvardyék, ám innen is fordított a rivális, és végül 1 óra 55 perc alatt diadalmaskodott.