Bondár Anna továbbjutott párosban

Bondár Anna – oldalán a francia Diane Parryval – továbbjutott a nyolcaddöntőből a 260 ezer dollárösszdíjazású lausanne-i salakpályás női tenisztorna páros versenyének csütörtöki mérkőzésén.

Parry és Bondár
Az Argetina Open fináléjában Bondár Anna 6:3, 6:3 arányban nyert Diane Parry ellen

A harmadik kiemelt magyar, francia duó a szerdáról elhalasztott elsőkörös meccsén egy rövidítésben, valamint egy simán megnyert szettben verte az Anna Rogers, Prarthana Thombare amerikai, indiai kettőst. Az összecsapás 1 óra 16 percig tartott.

Bondárékra a nyolc között a Freya Christie, Ali Collins brit páros vár pénteken.

A magyar játékos szerdán egyesben is bejutott a negyeddöntőbe, ahol a szlovén Tamara Zidansekkel játszik majd.

Hamburgban Diana Shnaider ismét legyőzte Bernarda Perát igaz, míg Budapesten az orosz lány két játszmában nyert az amerikai ellen, addig Németországban három döntő szettre kényszerült.

Az elődöntőben egymás ellen játszik a két 19 éves, egyaránt balkezes játékos, a német Noma Noha Akugue és az orosz Diana Shnaider.

2020-ban egy Plovdiv junior tornán a német lány 3:6, 6:4, 6:3 arányban nyert Shnaider ellen. A Hamburgban született Noma Noha Akugue ezúttal abszolút hazai pályán játszik majd karrierje első WTA elődöntőjében.

Ladies Open Lausanne

Páros, nyolcaddöntő:
Bondár Anna, Diane Parry (magyar, francia, 3.)-Anna Rogers, Prarthana Thombare (amerikai, indiai) 7:6 (7-3), 6:0