Bondár és Gálfi párosa negyeddöntőbe jutott

Bondár Anna és Gálfi Dalma párosa kedden negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár összdíjazású kolozsvári keménypályás női tenisztornán.

Bondár
Bondár Anna

A magyarok a nyolcaddöntőben a párosverseny negyedik kiemeltjével, az Okszana Kalasnyikova, Marta Kosztyuk georgiai, ukrán duóval mérkőztek meg.

Az első szettben a rivális 2:1-es előnyénél elvette a magyar páros adogatójátékát, de aztán hiába adogatott 5:3-nál a szettért, az végül 40 perc alatt a fordító magyaroké lett. A második játszma lényegesen simábban alakult, ott 1:1 után a magyar kettős brékelt először, majd 4:2-es előnyét követően ismét, azt követően pedig saját szervagémjével lezárta az 1 óra 6 percig tartó összecsapást.

Babos Tímea kedden az amerikai Ingrid Neel oldalán 27 percet követően játszmahátrányba került az olasz Lucia Bronzetti, Jasmine Paolini kettőssel szemben, majd egy szoros szettben egyenlített. A döntő rövidítésben aztán a rivális 4-0-ra meglépett, és Babosék felzárkóztak ugyan, többször egy pontra megközelítették az ellenfelet, végül azonban alulmaradtak.

A torna egyes versenyében nyolcadik kiemelt Bondár (a világranglista 62. helyezettje) hétfőn két szettben legyőzte az orosz Jelina Avaneszjant, és a nyolcaddöntőben majd a brit Harriet Dart (90.) ellen lép pályára.

Gálfi Dalma (89.) első fordulós ellenfele az elsőként kiemelt, múlt héten az ostravai tornán győztes cseh Barbora Krejcikova lett volna, aki a döntőben a világelső lengyel Iga Swiateket győzte le óriási csatában, három szettben. Krejcikova azonban a kolozsvári viadaltól végül visszalépett, így Gálfi egyesben a kilencedik kiemelt olasz Lucia Bronzettivel (63.) meccselhet a nyolcaddöntőért.

Egyesben kedden a románok közül Elena-Gabriela Ruse szenthátrányból fordítva győzött Harmony Tan ellen. A franciák közül szintén kikapott Oceane Dodin és Diane Parry is. A kanadai Eugenie Bouchard kénytelen volt feladnia a mérkőzését az ukrán Angelina Kalinyina ellen.

Transylvania Open by Verdino

Páros, nyolcaddöntő:

Lucia Bronzetti, Jasmine Paolini (olasz)-Babos Tímea, Ingrid Neel (magyar, amerikai) 6:3, 5:7, 10-7 – döntő rövidítés
Bondár Anna, Gálfi Dalma-Okszana Kalasnyikova, Marta Kosztyuk (georgiai, ukrán, 4.) 7:5, 6:2

Harriet Dart (brit) – Oceane Dodin (francia) 6:2, 6:0
Viktorija Golubic (svájci) – Diane Parry (francia) 7:5, 7:6(6)
Anasztaszija Potapova (orosz) – Ann Li (amerikai) 6:2, 7:6(5)
Anna Blinkova (orosz) – Anasztaszja Zaharova (orosz) 6:1, 7:6(7)
Angelina Kalinyina (ukrán, ) – Eugenie Bouchard (kanadai) 6:3 után Bouchard feladta.