Bondárék bejutottak a negyeddöntőbe Kolozsváron

Bondár Anna az egyesben elszenvedett veresége után a páros nyolcaddöntőjében – Kimberley Zimmermann oldalán – simán győzött a 267 ezer dollár összdíjazású kolozsvári női tenisztornán.

Bondár Anna
Bondár Anna

A világranglistán 125. helyen álló magyar játékos a romániai verseny selejtezőjében simán legyőzte a hazai Alexandra Ignatikot (302.), a második körben viszont kikapott a svájci Simona Walterttől (175.). A vereséggel úgy tűnt, befejezte szereplését, ám végül kiderült, hogy szerencsés vesztesként ott lehet majd a 32-es főtáblán, melynek első körében, kedden a brit Harriet Dart (103.) ellen lépett pályára.

Jól kezdte a mérkőzést, a hatodik játékban brékelte ellenfelét, de ekkor megtorpant, a rivális pedig sorozatban négy gémet nyerve besöpörte az első szettet. A második játszma kiegyenlített küzdelmet hozott stabil adogatójátékokkal, a rövidítésben azonban Bondár nem tudott pontot nyerni, így – immár végleg – búcsúzni kényszerült.

A magyar, belga kettős két brékkel 3:0-val nyitott a Sara Errani, Arantxa Rus olasz, holland duóval szemben, majd 37 perc alatt 6:2-vel lett övé az első szett. A folytatás hasonlóan alakult: a rivális kétszer nem tudta hozni adogatójátékát, így 4:0 lett az állás, majd a játszma 6:1-gyel zárult.

Bondárékra a nyolc között az Elixane Lechemia, Olivia Nicholls francia, brit duó vár.

Transylvania Open

Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Harriet Dart (brit) – Bondár Anna 6:4, 7:6 (7-0)

Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 4.) – Sara Errani, Arantxa Rus (olasz, holland) 6:2, 6:1

Babos Tímea, az orosz Vera Zvonarjovával az oldalán nem jutott negyeddöntőbe Abu-Dzabiban

A negyedik helyen kiemelt Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo cseh, spanyol kettős a 68 perces első játszmát rövidítésben bukta el a magyar, orosz duóval szemben úgy, mindkét oldal kétszer veszítette el adogatójátékát.

A folytatás sokkal simábban alakult, Babosék háromszor nem tudták hozni a szervájukat, így a rivális fél óra alatt egyenlített. A döntő rövidítésben Boukova és Sorribes Torma 7-0-ra és 8-1-re elhúzott. Innen Babosék még feljöttek 8-5-re, illetve 9-7-re, de – noha két meccslabdát hárítottak – nem tudtak fordítani. A csata 1 óra 55 percig tartott.

Mubadala Abu Dhabi Open

Marie Bouzkova, Sara Sorribes Tormo (cseh, spanyol, 4.) – Babos Tímea, Vera Zvonarjova (magyar, orosz) 6:7 (7-9), 6:1, 10-7 – döntő rövidítés