Bouchard legyőzte Sarapovát

BouchardA kanadai Eugenie Bouchard a madridi salakon maratoni mérkőzésen győzte le Marija Sarapovát.

Előzménye is volt a két játékos összecsapásának, hiszen éppen Eugenie Bouchard volt az egyik olyan játékos, aki kritizálta, hogy Marija Sarapova doppingügye és eltiltása után visszatérhetett a WTA-tornákra.

Érdekesség, hogy a 2 óra 51 perces mérkőzésen mind a ketten 5-5 alkalommal vették el ellenfelük adogatójátékát. Bouchard négy kettős hibája mellett 3 ászt ütött, míg Sarapova 9 kettős hibát vétett, ami kimagaslóan rossz teljesítmény, mégis a végelszámolásnál kiderült, hogy az összes pontot tekintve az orosz teniszező nyert 112-109-re.

A lényeges különbség a “ki nem kényszerített hibákban” volt, hiszen Sarapova 44 nyerő ütése mellett 49 “unforced errorst” jegyzett, míg Bouchard mindössze 20 nyerő ütése mellett 27 “ki nem kényszerített hibát” vétett.

A döntő játszmában 2:2, 40-40-nél Sarapova rövidítését érte be a hálónál Bouchard és egy remek elütéssel jutott bréklabdához. A kanadai teniszező remek labdameneteket nyert meg.

A nyolcaddöntőben Angelique Kerber lesz Eugenie Bouchard ellenfele, ahol garantált az újabb izgalmas mérkőzés. Tavaly a római salakpályás viadalon Bouchard 6:1, 5:7, 7:5 arányban nyert,  míg a riói Olimpián Kerber győzöttt 6:4, 6:2 arányban.

Madridban hétfőn már a második fordulóban kiesett a korábbi világelső Caroline Wozniacki, aki a spanyol Carla Suarez Navarrótól kapott ki 6:4, 2:6, 6:2 arányban.

Az alsó ágon a szabadkártyás Lara Arruabarrena szetthátrányból győzte le a 15. helyen kiemelt Barbora Strycovát. A következő körben a Karolina Pliskovát legyőző Anastasija Sevastova lesz Arruabarrena ellenfele. A spanyol és a lett teniszezőnő második alkalommal játszik egymás ellen, tavaly New Havenben Sevastova nyert 3:6, 6:4, 6:1 arányban.