Bravúros fehérvári győzelem Linzben

A Fehérvár AV 19 hárommeccses nyeretlenségi sorozatot zárt le az osztrák jégkorongligában (EBEL): az alapszakasz vasárnapi játéknapján Linzben nyert nagy csatában 3-2-re.

Reisz Sándor (Fehervar AV 19)és Rick Schofield (EHC Liwest Black Wings Linz) összecsapása a korongért

Gyors fehérvári akcióval kezdődött a mérkőzés, melynek végén Kuralt próbálkozhatott, de Kickert hárított. Hamarosan Carruthnak is játékba kellett avatkoznia, miután Umicevic és Kearns is veszélyeztetett. A következő percek a mezőnyjáték jegyében teltek, egyik gárda sem tudott eljutni a kapuig, a meddő játékot Phillips lövése törte meg, aztán Luttinen kapott jó ütemben passzt Sofrontól, de ez is kimaradt. Maradt a pakk fehérvári ütőkön, ám jól és zártan védekeztek a hazaiak, így a 8. percig maradt a döntetlen, majd egy szép összjáték végén Phillips passzát Andrew Sarauer vágta közelről a hálóba (0-1).

A találat után is a vendégek akarata érvényesült, Reisz előtt maradt ki egy lehetőség, ezután Koskiranta tette rá a kékről, azonban Kickert a helyén volt. Láday, majd Sarauer dolgoztatta meg a hazai kapust, de nem sikerült megduplázni az előnyt. A következőkben a vendéglátó percei következtek, jól működött a védelem, így maradt a 0-1. Három perccel a játékrész vége előtt egy ütközés után Kuralt kapott kétperces kiállítást, a fórt gyorsan ki is használták a hazaiak, Locke lövése után a kipattanót Rick Schofield kotorta a hálóba (1-1).

A középső etap Reisz kiállításával kezdődött, öt a négy ellen a Fehérvár AV19 nagy nyomást helyezett a Linz kapujára, de nem sikerült kihasználniuk az előnyt. Már egyenlő létszámnál Gaffal hibázott ziccert, a másik oldalon pedig Láday helyzete maradt ki. A 25. percben Koskiranta és Sofron indulhattak kettő az egy ellen, ekkor még nem, a kipattanó után azonban már betalált a magyar EBEL-együttes, Koskiranta pöccintésébe Arttu Luttinen ért bele jól a kapu előtt (1-2). Nem sokat kellett várni az egyenlítésre, Aaron Brocklehurst távoli lövése akadt be (2-2).

A 46. percben a találkozó során először fehérvári előny következett, de maradt a 2-2. Egyenlő létszámnál Carruth bravúrjaira volt szükség, majd egy kontrában Sofron indult meg a pakkal, lövését Kickert hárította, ahogy Reisz duplázását is, ám Hári János lövésénél már ő is tehetetlen volt (2-3).

A végjátékban a hazaiak óriási tűzijátékot rendeztek fehérvári kapu előtt, a vendégek védelme és Carruth azonban kiválóan dolgozott, így végül a Fehérvár AV19 mindhárom pontot bezsebelte a rivális otthonában.

Hannu Järvenpää, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Úgy látom, hogy ez volt a legjobb idegenbeli mérkőzésünk a szezonban. Ma mindössze tizenöt mezőnyjátékossal és két kapussal vágtunk neki a találkozónak, hiszen több sérültünk van, a Titánok pedig a ligaleső otthonában szerepeltek. Nagyon örülök annak, hogy mi is, és az Erste Ligában szereplő együttes is három pontot szerzett! A mai győzelem kulcsa az volt, hogy a végsőkig küzdöttünk. Nem szoktam gyakran nyíltan méltatni a csapatomat, de ma nagyon büszke vagyok rájuk. Ez a győzelem nagy önbizalmat adhat nekünk a következő találkozókra!”

EBEL:

EHC Liwest Black Wings Linz (osztrák)-Fehérvár AV19 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)
Gól: Schofield (18., emberelőnyben), Brocklehurst (28.), ill. Andrew Sarauer (8.), Arttu Luttinen (26.), Hári János (48.)

Forrás: fehervarav19.hu