Bravúros győzelem Spanyolország ellen

A magyar női kézilabda-válogatott szerdán 32-26-ra legyőzte a spanyol csapatot a csoportkör harmadik, utolsó fordulójában, így két pontot visz magával a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjébe.

Kovacsics Anikó (k), Ainhoa Hernandez Serrador (b) és Almudena Rodriguez Rodriguez (j) között tör kapura. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar válogatott a Kiss – Lukács, Kovács, Kovacsics, Mészáros, Planéta, Schatzl összeállításban kezdett a spanyolok ellen, támadásban Planétát Háfra váltotta, aki a találkozó első gólját szerezte. Jók voltak a magyar befejezések, 3-1-re vezettünk. Egyenlített az ellenfél, fej-fej mellett haladtak a csapatok, lehetőséget kapott Tóvizi, majd Tórh is. Kiss hetest hárított, Lukács két góljával 9-7 lett az állás.11-8-nál Kovacsics és Háfra is pihenőt kapott a 18. percben, majd Schatzl találatát követően időt kértek a spanyolok (12-8). Jó volt a védekezés, Kiss Évával a kapuban, 15-12-nél Kim Rasmussen is megszakította játékot 15-12-nél, ezt követően Schatzl és Planéta is gólt lőtt, Háfra pedig ellenállhatatlan volt, így szünetben öt góllal vezettünk.

Jó védekezéssel és két Planéta-hetesgóllal rajtoltunk szünet után, Lukács két találatát követően rögtön időt kértek a spanyolok (23-15). Ez sem állította meg a mieinket, tíz(!) gólra nőtt a különbség, a spanyolok pedig 5-1-es védekezésre váltottak, és közelebb zárkóztak, de megtaláltuk a rést, visszaállt a tíz gólos előny, Kovacsics és Háfra is pihenőt kapott az utolsó tíz percre fordulva, a magyar sikert azonban nem fenyegette veszély, így két pontot visz magával a középdöntőbe.

Kim Rasmussen: „Remek csapatnak tartom a spanyolt, nagyon tisztelem őket, ezért is tartom nagy fegyverténynek a legyőzésüket, nagyon boldog vagyok. A középdöntőben is szeretnénk győzelmet, győzelmeket aratni.”

Kiss Éva: „Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk ma Spanyolország ellen, büszke vagyok a csapatra, mindenki a legjobbját nyújtotta. Jól működött a támadásunk és a védekezésünk egyaránt, nagyon boldogok vagyunk, hogy két ponttal mehetünk a középdöntőbe.”

Háfra Noémi (k) kapura dob, mellette Mészáros Rea (b) és a spanyol Mireya González Alvarez. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A bresti D csoportban rendezett találkozó első félidejében szinte végig magabiztosan vezettek a csehek, de a németek a szünet előtt egyenlítettek, majd Meike Schmelzer vezérletével a maguk javára döntötték el a meccset, ezzel a továbbjutást is. A beálló mind a hét lövését gólra váltotta.

A pont nélkül kiesett cseh válogatott balátlövője, az Érden kézilabdázó Markéta Jerábková négy, a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC jobbszélsője, Jana Knedlíková két találatig jutott, a mezőny legeredményesebb játékosa Iveta Luzumova volt tíz góllal.

A C csoportban, Montbéliard-ban az előző kontinenstornán ezüstérmes hollandok – négy kulcsjátékosukat pihentetve – 11 góllal legyőzték az ugyancsak pont nélkül búcsúzott horvátokat. A Győr irányítója, Nycke Groot ezúttal nem lépett pályára. A Siófok KC horvát beállója, Katarina Jezic egy gólt dobott.

A középdöntő II. csoportjában, Nancyban a németekkel, a románokkal, valamint a címvédő norvégokkal találkozik majd a válogatott, onnan az első kettő jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.

Női kézilabda Európa-bajnokság, csoportkör, 3. (utolsó) forduló

C csoport (Montbéliard):

Hollandia-Horvátország 34-23 (17-10)
Gól: Delaila Amega 8, Angela Malestein 6, Merel Freriks 5, Knioenborg 4, Van der Heijden 4, Rozemalen 3, Polman 3, Visser 1, ill. Larissa Kalaus 6, Ana Turk 6, Blazevic 2, Glavan 2, Krsnik 2, Plahinek 2, Dezic 1, Jezic 1, Posavec 1.

Magyarország-Spanyolország 32-26 (19-14)
Magyarország: Bíró, Háfra 5, Kazai, Kiss, Kovács 3, Kovacsics 3, Lukács 4, Mészáros 1, Orbán, Pálos-Bognár 1, Planéta 8 (6), Schatzl 5, Szabó, Szalai, Tóth 2, Tóvizi.
Spanyolország: Arderius 1, Castellanos, Cesareo, Fernandez 2, Garcia, Gonzalez 3, Gonzalez, Gutierrez, Hernandez 3, Lopez 5 (1), Martin 6 (3), Martinez, Navarro, Pena 2, Rodriguez 2, Valdivia 2.

A C csoport végeredménye: 1. Hollandia 6 p, 2. Magyarország 4 p, 3. Spanyolország 2 p , 4. Horvátország 0 p

D csoport (Brest):

Németország-Csehország 30-28 (16-16)
Gól: Meike Schmelzer 7, Emily Bok 5, Angie Geschke 5, Zapf 4, Behnke 2, Grijseels 2, Müller 2, Smith 2, Weigel 1, ill. Iveta Luzumova 10, Sara Kovarova 6, Jerabkova 4, Adamkova 2, Knedlikova 2, Rysankova 2, Mala 1, Satrapova 1.

Norvégia-Románia 23-31 (12-18)
Gól: Malin Aune 5, Veronica Kristiansen 5, Sulland 4, Brattset 3, Arntzen 1, Herrem 1, Oftedal 1, Reostad 1, Solberg 1, ill. Cristina Neagu 11, Laura Chiper 5, Eliza Buceschi 4, Melinda Geiger 4, Pintea 3, Ardean-Elisei 1, Dragut 1, Laslo 1, Udristioiu 1.

A D-csoport végeredménye: 1. Románia 6 p, 2. Németország 4 p, 3. Norvégia 2 p, 4. Csehország 0 p