Bravúros szombathelyi kosaras siker Le Mansban

A Falco KC Szombathely 81–63-ra kedden este legyőzte idegenben a Le Mans-t a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában.

(Fotó: FIBA)

Már nem nyeretlenek a szombathelyiek a nemzetközi porondon, óriási teljesítményt nyújtva biztosan diadalmaskodtak Franciaországban.

Krivacsevics 27. születésnapján lépett pályára a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Le Mans vendégeként a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Szembeötlő volt a franciaországi városban járva, hogy a 24 órás autóverseny, ami mindenkinek eszébe jut Le Mans-ról, attól függetlenül a középpontban van, hogy nyáron rendezik és most november van.

Alacsony szerkezettel kezdte a találkozót a hat szurkolója biztatta vasi együttes. , amivel tartotta is a lépést a hírének megfelelően tempós kosárlabdát játszó A franciák támadásaitól nem ájultunk el, védekezésben viszont nem sok levegőt adtak a Falcónak, minden helyzetért meg kellett harcolniuk a mieinknek. Akik állták a sarat, és egypontos előnnyel (31–30) mehettek a nagyszünetre.

Remekül játszottak a sárga-feketék, a 29. percben kilenccel vezetett már a Falco, ráadásul

Pongó Marcell háromnegyedpályás találattal zárta a harmadik negyedet (44–54).

A differencia hamarosan 20-ra nőtt, és bő hat perccel a vége előtt ez a különbség megnyugtathatott mindenkit. Jól menedzselte előnyét a magyar bajnok, és a továbbjutási remények életben tartása szempontjából hatalmas értékkel bíró, bravúros győzelmet aratott.