Brazília 12 év után ismét Dél-Amerika trónján

A házigazda Brazília 12 év után hódította el a Copa Américát, miután legyőzte Perut a dél-amerikai kontinenstorna vasárnapi döntőjében.

Az ötszörös világbajnok toronymagas favoritként várta a Peru elleni finálét, ám játékban ez nem mutatkozott meg az első percekben. A perui védelem stabil lábakon állt, egészen a 15. percig, amikor Gabriel Jesus passzából Éverton volt eredményes (1–0). A Gremio játékosa harmadik gólját szerezte a tornán, amivel 12 kollégáját előzte meg a góllövőlistán.

A csapatok nem bántak kesztyűs kézzel egymással, több kemény belépőt is láthatott a közönség mindkét oldalon, de csak Gabriel Jesusnak mutatta fel a játékvezető a sárgát, igaz akár rögtön pirosat is adhatott volna.

A lelkesen küzdő peruiak aztán a 44. percben egyenlítettek: Thiago Silva kezéhez ért hozzá a labda a brazil tizenhatoson belül, és bár nem volt szándékos kezezés, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit Paolo Guerrero értékesített (1–1). A szünetre azonban már ismét hátrányba mehettek, hiszen a játékrész hosszabbításában Gabriel Jesus is betalált (2–1).

A második félidő egy hatalmas Coutinho lövéssel kezdődött, majd percekkel később Firmino is hibázott egy ziccert. A 68. percben aztán felcsillant a perui remény: Gabriel Jesus csapott oda ellenfelének, amiért megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a házigazda, Peru azonban nem tudott ezzel élni.

Sőt, két perccel a vége előtt büntetőhöz jutott Brazília, Richarlison pedig nem hibázott, amivel beállította a 3–1-es végeredményt.

A finálé egyik főszereplője Gabriel Jesus volt, aki a perui egyenlítést követően az első félidő hajrájában ismét előnyhöz juttatta a brazilokat, majd a 70. percben 2-1-es állásnál piros lapot kapott. A játékos nehezen dolgozta fel, hogy a második sárga lappal kiállították: előbb a játékvezetőnél tiltakozott, majd a pályáról lefelé menet könnyes szemmel öklözött bele néhány tárgyba. Utóbb azonban elismerte, hogy hibázott.

„Elnézést kell kérnem, elkerülhető lett volna a kiállítás. Még nem nőttem fel egészen az ehhez hasonló feladatokhoz” – nyilatkozta a Manchester City 22 éves támadója. Hozzátette: bocsánatot kér azoktól is, akiket esetleg a túlfűtött gólörömével sértett volna meg. Gabriel Jesus elárulta: a tavalyi világbajnokság óta sokat fejlődött a klubjában.