Brazília csoportelső, Szerbia kiesett

A brazil válogatott az E csoport élén zárt az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a 3., utolsó fordulóban szerdán 2-0-ra legyőzte az így búcsúzó szerb együttest.

Thiago Silva. Fotó: FIFA.com

Sérüléssel indult a mérkőzés, korán elvesztette a balhátvéd Marcelót a brazil válogatott. A találkozón mindkét félnek a három pont megszerzése jelentette volna a biztos továbbjutást, ehhez bő fél óra meddő mezőnyfölény után Paulinho találatával a brazilok kerültek közelebb.

36. perc: Egy hosszú ívelést követően Paulinho 12 méterről a kilépő kapus fölött a hálóba emelte a labdát (1-0).

A kevés kísérlet mellett – négy brazil és három szerb kapura tartó lövés – a dél-amerikaiak enyhe dominanciája mutatkozott a labdatartásban, 58 százalékban volt a labda a szövetségi kapitány Tite együttesénél az első félidőben.

A második játékrészben is a brazilok akarata érvényesült, s ez egyre inkább megmutatkozott helyzetekben is. Egy szöglet után kétgólosra növelték előnyüket, ezt követően pedig még inkább a szerbek térfelén zajlott a játék, s a brazil válogatott többször kapuja elé szorította ellenfelét.

68. perc: Bal oldali szögletre érkezett jó ütemben Thiago Silva, és négy méterről a rövid kapufa mellé fejelt (2-0).

A selecao sikerével a csoport élén zárt, így hétfőn Szamarában Mexikóval találkozik. A szerbek búcsúztak az oroszországi tornától.

E csoport, 3. forduló:

Brazília-Szerbia 2-0 (1-0)
Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, v.: Alireza Faghani (iráni)
Gól: Paulinho (36.), Silva (68.)
Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Filipe Luís, 10.) – Paulinho (Fernandinho, 66.), Casemiro – Willian, Philippe Coutinho (Renato Augusto, 79.), Neymar – Gabriel Jesus.
Szerbia: Vladimir Stojkovic – Antonio Rukavina, Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic, Aleksandar Kolarov – Nemanja Matic, Sergej Milinkovic-Savic – Dusan Tadic, Adem Ljajic (Andrija Zivkovic, 74.), Filip Kostic (Nemanja Radonjic, 82.) – Aleksandar Mitrovic (Luka Jovic, 89.)

Svájc döntetlennel jutott tovább

A hatodik percben Yann Sommernek két hatalmas bravúrt is be kellett mutatnia ahhoz, hogy Svájc ne kerüljön hamar hátrányba, nem sokkal később a keresztléc mentette meg ettől az európaiakat. A svájciak először az első negyedóra végén veszélyeztettek, s fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását.

Fél órát követően első kapura lövésükből gólt szereztek, így ők mehettek előnnyel az öltözőbe.

31. perc: Egy jobb szélen végigvezetett akció után Embolo fejelte vissza középre a beadást, a második hullámban érkező Dzemaili hat méterről bombázott a kapu közepébe (1-0).

A fordulás után tíz perccel egyenlített Costa Rica, Kendall Waston találata volt a közép-amerikai csapat első gólja a mostani vb-n.

56. perc: Campbell jobb oldali szögleténél Waston ugrott a legmagasabbra, a labdát öt és fél méterről csúsztatta a hosszú alsó sarokba (1-1)

Az előző tornán negyeddöntős együttes 424 perc elteltével volt eredményes ismét világbajnokságon, az idei 32 résztvevő közül a Costa Rica-iak találtak be utolsóként.

Az utolsó negyed órára Svájc fokozta a tempót, ellenfele egyre jobban elfáradt, de annak ellenére, hogy az európaiak a csereként beállt Josip Drmic góljával másodszor is vezetéshez jutottak, Ruiz szerencsés büntetőjének – hivatalosan Sommer öngóljának – hála Costa Rica sem pont nélkül utazik haza.

88. perc: Zakaria iramodott meg a jobb szélen, laposan passzolt középre a szintén csereként beállt Drmicnek, aki futtából, 14 méterről az ellentétesen mozgó Navas mellett a hosszú sarokba lőtt (2-1).

92-93. perc: Campbell szlalomozott be a büntetőterületen belülre, Zakaria szabálytalankodott vele szemben, a megítélt tizenegyest Ruiz a keresztlécre lőtte, a labda azonban Sommer fejéről bepattant a kapuba (2-2).

Svájc-Costa Rica 2-2 (1-0)
Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző, v.: Clément Turpin (francia)
Gól: Dzemaili (31.), Drmic (88.), illetve Waston (56.), Sommer (93., öngól)
Svájc: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez – Valon Behrami (Denis Zakaria, 60.), Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri (Michael Lang, 81.), Blerim Dzemaili, Breel Embolo – Mario Gavranovic (Josip Drmic, 69.)
Costa Rica: Keylor Navas – Cristian Gamboa (Ian Smith, 93.), Johnny Acosta, Giancarlo González, Kendall Waston, Bryan Oviedo – Daniel Colindres (Rodney Wallace, 81.), Celso Borges, David Guzman (Randall Azofeifa, 91.), Bryan Ruiz – Joel Campbell.