Brazília legyőzte Argentínát

A brazil válogatott két góllal legyőzte az ősi rivális argentin csapatot a labdarúgó Copa América keddi elődöntőjében, Belo Horizontéban.

Lionel Messi és Philippe Coutinho. Fotó: Pedro Vilela/Getty Images

Tizenkilenc percet kellett várni a dél-amerikai klasszikus első góljára: Dani Alves gyűjtött össze egy labdát az argentin térfél közepén, egy esernyőcsel után elfektetett egy védőt, kitette jobbra Firminónak, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Gabriel Jesust (1–0).

Lionel Messiék ezt követően sebességet váltottak, több helyzetet is kialakítottak, de csak kapufákig jutottak: előbb Sergio Agüero fejese csattant a lécen, majd a szünet után Messi lövésénél hiányzott pár centi.

A brazilok már jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel, a 71. percben Garbriel Jesus használta ki az argentin védők bizonytalankodását, akik lerántani sem tudták. A Manchester City támadója a tizenhatoson belülre érve, két argentin között passzolt a labdát bántóan egyedül váró Firminóhoz, akinek már nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben (2–0).

Brazília 26 éve nem kapott ki a Copa Américán az ősi riválistól, és 12 esztendő után jutott a dél-amerikai kontinenstorna döntőjébe, míg Argentína búcsújával eldőlt, hogy a tornát mindössze egy tizenegyesgóllal záró Lionel Messi 2019-ben sem szerez trófeát a válogatottal.