A Brescia három góllal nyert Egerben

Az Eger 11-8-as vereséget szenvedett szerdán a Bresciától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában.

Az egri Marco Avramovic (b) és Valentino Gallo, az olasz AN Brescia játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában játszott ZF-Eger – AN Brescia mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában. Fotó: MTI/Komka Péter

Az Eger fantasztikusan kezdte a mérkőzést, a házigazdák rögtön lerohanták a vendégeket. A második minutumban Strahinja Rasovics szerzett vezetést a hevesieknek, majd két perc múlva Marko Avramovics növelte kettőre az előnyt. A második egri gólt követően megszületett az első Brescia találat is, Valerio Rizzo értékesítette csapata emberelőnyös helyzetét. A negyed Angelos Vlachopoulos fórgóljával zárult, 3-1.

Magabiztos egri fölénnyel jellemezhető első nyolc perc után izgalmas második negyedet hozott a folytatás. Pietro Figlioli révén szépített a Brescia, de Gyárfás Tamás rögtön visszaállította a kétgólos különbséget. Az újabb hazai találat után megtáltosodtak a vendégek, Pietro Figlioli villant újfent, majd Valentino Gallo ejtett nagyon szép találatot az egri kapuba, mellyel egalizált az olasz együttes. Gyárfás Tamás emberelőnyben értékesített góljával újból az Egernél volt az előny, ám találata ezúttal sem maradt megválaszolatlanul, Christian Presciutti akciógóljával 5-5-ös döntetlennel ért véget az első félidő.

A kemény küzdelem és az izgalmak a térfélcsere után csak fokozódtak. Marko Avramovics önmaga második, csapata hatodik találatát szerezte, azonban Valentino Gallo is megduplázta góljainak számát, a Brescia ötöse a rövid sarkot lőtte ki. Sőt, duplázott Valerio Rizzo is, mellyel a mérkőzésen először, magához ragadta a vezetést a vendégegyüttes, 6-7.

Nem hagyták ezt annyiban Dabrowski Norbert tanítványai, Angelos Vlachopoulos szemfüles találatával egyenlített az Eger, ám Mladan Janovics duplájával és Christian Presciutti góljaival újfent egalizált és fordított a Brescia. A feltartóztathatatlan Vlachopoulos előnyben értékesített találatával kettőre zárkóztak a hevesiek. Nagyot harcolt és utolsó erejével is kapaszkodott a házigazda, nem sikerült az egyenlítés, sőt, a 11-8-as végeredményt a Brescia hármasa, Presciutti állította be.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 4. forduló:

ZF-Eger – Brescia (olasz) 8-11 (3-1, 2-4, 1-2, 2-4)
Gól: Vlahopulosz 3, Gyárfás, Avramovic 2-2, Rasovic 1, ill. Presciutti 3, Figlioli 2, Gallo 2, Rizzo 2, Janovics 2.

Forrás: waterpolo.hu