Bresti győzelmével továbbjutott a Ferencváros

A legutóbbi idényben döntős Ferencváros bejutott a legjobb nyolc közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel kétgólos hazai vereségét követően a vasárnapi visszavágón 31-26-ra nyert a Brest Bretagne vendégeként.

Múlt hét szombaton Érden 30-28-ra győzött a Brest, amely 22 tétmérkőzés óta veretlen, legutóbbi vereségét éppen Magyarországon, a Debrecen vendégeként szenvedte el még október végén. A Ferencvárosból ezúttal is hiányzott Tomori Zsuzsanna.

A kupagyőztes, a bajnokságban hibátlan Ferencváros két góljával indult a találkozó, a zöld-fehérek távoli lövései kiválóan működtek, így az sem jelentett gondot, hogy szélről hibáztak néhányszor. Emily Bölk és Andrea Lekic is remekelt támadásban, miközben a ferencvárosiak hátul hatástalanították a Brest veszélyes lövőit. Ennek eredményeképpen a 19. percben 12-7-re vezetett Allan Heine vezetőedző együttese.

Ezt követően aztán az FTC kissé elbizonytalanodott és hétperces gólcsendjét kihasználta a házigazda, mely 12-11-re felzárkózott. A szünetig azonban az FTC rendezte sorait és a  pihenőig sikerült visszahízlalni négy találatra az előnyét.

Magyar szempontból nem indult jól a második félidő, három perc alatt egy találatra közelített a gyorsabb tempóra váltó házigazda (15-16). Egyenlíteni viszont nem tudott, mert kapuban Janurik Kinga elkapta a fonalat, elöl pedig a holland jobbszélső, Angela Malestein remekelt, így a 47. percben már 23-18-ra vezetett a Ferencváros, hat perccel később pedig már 27-21 volt az állás.

Az egyébként kevés kiállítást hozó találkozón 50 másodpercet kettős emberhátrányban kellett lejátszania a hajrához érve a Ferencvárosnak, két perccel a dudaszó előtt így is öt – összesítésben három – gól volt az előnye. Ebből pedig már nem engedte vissza riválisát a magyar klub, így a két fél hatodik egymás elleni találkozóján négy bresti siker mellett másodszor győzött a Ferencváros.

A nyártól már a Ferencvárost erősítő Valerija Maszlova hétszer talált be. A találkozó legeredményesebbjeként Malestein tízszer vette be a hazai kaput, Bölk hét góllal, a második félidőben parádézó Janurik 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Szombaton a DVSC Schaeffler nagy csatában búcsúzott a legutóbbi három kiírásban diadalmaskodó Vipers Kristiansand ellen, így a Ferencváros, valamint a – nyolc között épp a címvédő norvégokkal találkozó – Győri Audi ETO maradt versenyben azért, hogy ott legyen a június első hétvégéjén Budapesten sorra kerülő négyes döntőben.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:

Brest Bretagne (francia) – FTC-Rail Cargo Hungaria 26-31 (12-16)
Gól: Valerija Maszlova 7, Paletta Foppa 6, Alicia Toublanc 5(3), Carlson 3, Lassource 2, Cabral Barbosa 2(2), Faure 1, ill. Angela Malestein 10(2), Emily Bölk 7, Klujber Katrin 6, Andrea Lekic 4, Simon Petra 2, Dragana Cvijic 2.

Továbbjutott: az FTC-Rail Cargo Hungaria, 59–56-osösszesítéssel