Broch és Gros Győrbe, a friss BL-győztes Tomori a Népligetbe tér vissza

A hétvégén a negyedik BL-aranyát begyűjtő Tomori Zsuzsanna korábban öt éven át szerepelt már a Ferencvárosban. A holland Yvette Broch és a szlovén Ana Gros a következő idényben ismét a Győri Audi ETO kézilabdacsapatának játékosa lesz.

Tomori
Tomori Zsuzsanna

A Népligetben Tomori Zsuzsanna a szurkolók egyik kedvencének számított, amihez jelentősen hozzájárult, hogy a kétszáz Fradi-meccsén 1067 gólt lőtt.

Az FTC-vel magyar bajnok lett, illetve két örökké emlékezetes KEK-aranyat is nyert, de a pályafutása során ezeken kívül is számos trófeát gyűjtött: összesen nyolcszoros magyar bajnok, hatszoros Magyar Kupa-győztes, négyszeres Bajnokok Ligája-győztes, kétszeres KEK-győztes és EHF Kupa-győztes is.

Miután 2015-ben eligazolt a Fraditól, előbb Győrben töltött négy évet, majd kettőt Siófokon, míg a legutóbbi idényt a norvég Vipers Kristiansand játékosaként teljesítette, s elsősorban védekezésben nyújtott kimagasló teljesítményével segítette klubját Bajnokok Ligája-elsőséghez.

„Hihetetlenül boldog vagyok, a BL-döntő után megtudtam, hogy megkaptam ezt a lehetőséget, és egy-két nap alatt le is tisztázódott minden – mondta Tomori Zsuzsanna. – Nagyon rég terveztem már, hogy visszatérnék ide, ezért egy percig nem gondolkodtam rajta, hogy szeretnék élni a lehetőséggel, ha már megkaptam. Ebben a csarnokban, ebben a közegben minden érzés visszajött, ami bennem volt régen. Titokban bíztam benne, hogy lehetek még Fradi-játékos, és sikereket érhetek el a Fradival, mert speciális, nagyon jó érzés volt mindig is ebben a közegben játszani. Nagyon szeretnék a Fradival is FINAL4-ba jutni, és biztos vagyok benne, hogy az az esemény telt ház előtt, hihetetlen hangulatban zajlana – csodálatos dolog lenne.”

Görög Zsolt, a szakosztály ügyvezető igazgatója szerint nagyot lép előre együttesünk Tomori megszerzésével.

„A Bajnokok Ligája négyes döntőjében is szembetűnő volt, hogy Zsuzsi milyen szintet képvisel, az aranyérmes csapat vezére volt védekezésben, illetve a döntő hajrájában fontos gólokat is szerzett – elevenítette fel a sportvezető. – Az idény során szinte végig ugyanezen a színvonalon teljesített, és bízom benne, hogy a Fradival is odaér Európa legjobb négy csapata közé. Hiszem, hogy rengeteget jelenthet a csapatunknak a céljaink eléréséhez, vele elöl és hátul is jelentősen nőtt a variációs lehetőségek száma.”

Gros és Broch ismét győri játékos lesz

A győri klub pénteken a honlapján kiemelte: a már korábban bejelentett Line Haugsted és Sandra Toft után két korábbi klasszisuk visszatérésével kialakult a 2022/23-as szezonra tervezett végleges keretük.

A kétszeres Bajnokok Ligája-győztes, 31 éves beálló Yvette Broch 2015 és 2018 között szerepelt már a győrieknél, akiknél 134 tétmeccsen 397 gólt szerzett. A zöld-fehér csapattal háromszoros bajnok, kétszeres Magyar Kupa-győztes és kétszer hódította el a BL-serleget. Broch 2018 után szüneteltette karrierjét, majd a 2020/21-es szezonban a Metz együttesébe tért vissza, az elmúlt idényben pedig a román CSM Bucurestiben szerepelt.

Yvette Broch: „Igen, a hír igaz, nyártól újra csatlakozom a Győri Audi ETO KC-hoz. Rengeteg szép emlék köt Győrhöz, hiszen pályafutásom legnagyobb klub sikereit itt értem el. Boldog vagyok, hogy újra ebben a csodálatos egyesületben kézilabdázhatok. Ígérem, hogy minden energiámmal, erőmmel azon legyek, hogy a kitűzött céljainkat közösen elérhessük.”

A szintén 31 éves Ana Gros 2012 után tér vissza Győrbe. A klasszis átlövő először mindössze 19 évesen, 2010-ben lett a győriek játékosa, két idény alatt 83 tétmérkőzésen 226 gólt szerzett, és két bajnoki elsőséget, valamint két Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett. Első győri időszakát követően a Thüringer, a Metz, a Brest Bretagne, majd a CSZKA Moszkva játékosa volt, amellyel márciusban – az ukrajnai konfliktus miatt – felbontotta szerződését. Tavasszal így már a Krim Ljubljanában játszott.

Ana Gros: „Még pályafutásom legelején játszottam Győrben, és két magyar bajnoki és két Magyar Kupa győzelmet ünnepelhettem a csapattal. Sok szép emlékkel távoztam akkor, és most visszatérek Győrbe, hogy még több sikert érhessek el a zöld-fehér együttessel. Nagyon várom már a közös munkát a csapattal, és maximálisan azon leszek, hogy legjobb tudásom szerint segítsem csapatomat a kitűzött célok elérésében.”

Görbicz Anita elnök közölte: Broch egy plusz egy évre szóló megállapodást írt alá a klubbal, Gros pedig két évre kötelezte el magát.

Forrás: Fradi.hu / gyorietokc.hu

Ambros Martín: mindent megtettünk, mindent beleadtunk