Bronzérmes a magyar páros vegyes váltóban

Bronzérmet nyert a Bauer Blanka, Szép Balázs páros vegyes váltóban az öttusázók törökországi világkupa-döntőjében, Ankarában.

Bauer és Szép
Bauer Blanka és Szép Balázs

A vasárnapi versenyben 11 kettős indult, a magyarok a vívás után 12 győzelemmel és 28 vereséggel még csak a tizedik helyen álltak. A lovaglásuk viszont a mezőnyben egyedüliként hibátlanul sikerült, majd a bónuszvívásban két győzelemmel négy pluszpontot szereztek, így összesítésben négy pozíciót előreléptek. A bónuszvívás közben elkezdett esni az eső, emiatt – Martinek János szövetsági kapitány tájékoztatása szerint – egy órát állt a verseny.

A 2×100 méteres úszásban hetedik lett a magyar kettős 2:04.43 perccel, ezzel a kombinált szám előtt – melyben mindkét váltótagnak 3×600 métert kellett futnia két lövészettel megszakítva – maradt a hatodik helyen. Az összetett számban a magyarok voltak a legjobbak 12:40.81 perccel, így sikerült a harmadik helyig előrelépniük.

A kapitány a magyarok teljesítményét értékelve kiemelte a hibátlan lovaglást és a kombinált számot, melyben a legjobb eredményt érték el.

Győzött a Kim Szun Vu, Dzsun Vung Te dél-koreai duó 1359 ponttal, második lett a Rebecca Castaudi, Christopher Patte francia páros 1338-cal, a magyarok pedig 1332-vel végeztek a harmadik helyen.

Bőhm Csaba – egy másodperccel lemaradva a dobogóról – a negyedik helyen végzett

A vk-döntőn a sorozat négy állomásán szerzett pontok alapján lehetett részt venni, de egy nemzetből nemenként legfeljebb három versenyző indulhatott. A férfiak 36 fős törökországi mezőnyében még ott volt Koleszár Mihály is, aki azonban az elődöntőből nem jutott tovább.

A kairói első vk-n ezüstérmes Bőhm Csaba a szerdai körvívásban 18 ellenfelét győzte le és 17-től kapott ki, ezzel a 13. helyről kezdte meg a szombati finálét. Lovaglásban egy verőhibája volt, a bónuszvívásban egy győzelemmel két pluszpontot szerzett, majd a 200 méteres úszásban 2:04.61 perccel a harmadik időt érte el, és összesítésben a nyolcadik helyen állt. A négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásban 10:36.33 perccel a negyedik legjobb eredmény volt az övé, és a befutónál csak egy másodperccel szorult a bronzérmes mexikói Emiliano Hernández mögé.

A tavaly világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes Szépnek jobban sikerült a vívása, 20/15-tel hetedik volt a szombati rajtnál. A lovaglásban azonban három akadálynál hibázott, így 21 pontot „hagyott ott a pályán”. A bónuszvívásban nem sikerült pluszpontot szerezni, úszásban pedig 2:09.65-tel a 11. volt, így a kombinált számnak a 13. pozícióból vághatott neki. Ebben ő bizonyult a legjobbnak 10:30.57 perccel, de így is 11 másodpercre volt a dobogótól.

Az élen Saban két másodperccel előzte meg az olimpiai és világbajnoki címvédő brit Joseph Choongot.

A nőknél két magyar induló volt, de a gyengébb vívás miatt Bauer Blanka és Guzi Blanka is lemaradt a fináléról, utóbbi csak egy hellyel, mivel tizedik lett az elődöntőjében. Itt az olasz Elena Micheli győzött, ezzel ő szerzett elsőként kvótát a jövő évi nyári játékokra.