Bronzérmes a junior lány pisztolyos csapat

A junior leány sportpisztolycsapat révén megszületett a magyar küldöttség első érme a dél-koreai Csangvonban zajló junior-világbajnokságon.

Szombaton a pisztolyos leányoké volt a főszerep a dél-koreai Csangvonban zajló junior-világbajnokságon, ugyanis a hétvége első napján rendezték a 25 méteres pisztoly szám döntőjét, s ‒ a korábbi napokkal ellentétben ‒ bizakodhattunk az első magyar döntős szereplést illetően.

A péntek üde színfoltja volt Egri Viktória teljesítménye, aki a versenyszám első felvonásában a 30 pontos viadalban  94, 95, 97-es sorozatával a 11. helyen zárt. Komáromi Krisztina Panna 284 lőtt körrel a 17., Fábián Sára Ráhel pedig 282-vel a 30. lett, így reménykedve várták a mieink a folytatást.

Szombaton Fábián 287 lőtt körrel a 19., Komáromi 286 körrel a 15.,  Egri pedig a 96, 98, 95-os sorozatával a hatodik lett, így ő bejutott a délutáni döntőbe.  A sportpisztolyosok nyolcas fináléjában aztán a 20 éves leánynak nem sikerült hoznia az addig remek teljesítményt, így a nyolcadik helyen zárt.

Megszületett azonban az első magyar érem a dél-koreai megméretésen, ugyanis a KSI-ben együtt pallérozódó hármas a harmadik helyen végzett 1714 lőtt körrel. Egri 575-el, Komáromi 570-el, Fábián pedig 569-el körrel járult hozzá a sikerhez.

Egri Viktória: „Utolsó éves juniorként szerettem volna légpisztolyban is bejutni a döntőbe, számítottam egy egyéni éremre is, de ez sajnos nem jött össze. Annak természetesen örülök, hogy sportpisztolyban döntős voltam és hogy látszódik a fejlődés 25 méteren. A csapatbronz azért is nagyon kedves nekem, mert mindhárman a KSI-ben lövünk Plichta Györgyinél, tehát ez ilyen KSI-s bronz lett.

Komáromi Krisztina Panna: „Egy éve kezdtem el csupán rendesen lőni a KSI-ben. Az 570 kör egyéni csúcs és mondanom sem kell, hogy nagyon boldog vagyok, hogy csapatban felállhatunk a dobogóra.”

Fábián Sára Ráhel: „Én is egyéni csúcsot lőttem. Igaz, elég sok kör van még bennem, de lépésenként haladunk előre. Edzéseken is már látszik a fejlődésem. A csapatéremre titokban számítottunk, én is nagyon örülök neki. Nagy siker ez a bronz.”

Csonka Zsófia közel volt a bravúrhoz sportpisztolyban

Csonka Zsófia, a szám 2015-ös Európa-bajnoka minden bizonnyal tisztában volt azzal, mire van szüksége a döntőhöz, és egészen kiemelkedően lőtt.

A pécsiek olimpiai hatodikja a 48. helyről várta a 30 gyors szakaszt, amelyben az első 24 lövése tízes volt, és már úgy tűnt, sikerül neki a „feltámadás”, ám a 25. sorozata csak nyolcas lett. Az utolsó öt lövésből aztán négy tízest és egy kilencest ért el, ezzel 297 körrel zárta a 30 lövést, amivel a legjobb volt a 81 fős mezőnyben. Összességében 583 kört produkált, a döntőbe pedig a hetedik és a nyolcadik is 584 körrel jutott be. Ugyanakkor Csonkának a fináléhoz 585 kör kellett volna, mert jóval kevesebb belső tízese volt – ami holtversenynél dönt -, mint vetélytársainak. Csonka Zsófia végül a 19. helyen zárt.

„Zsófival beszéltünk arról tegnap, hogy 300 kör kellene ma, és ő majdnem megcsinálta. Kiemelkedően lőtt, már kezdtük elhinni, hogy meglesz, de sajnos nem sikerült. Természetesen nem a mai napon múlott ez, hanem a tegnapin” – mondta Győrik Csaba az MTI-nek.

A másik két magyar közül a legutóbbi vb-n ebben a számban bronzérmes Sike Renáta 574 körrel az 52., míg Major Veronika 569-cel a 64., míg a csapat a 13. lett.

Az aranyérmet az ukránok klasszisa, Olena Kosztevics szerezte meg.

Forrás: hunshooting.hu/MTI/utanpotlassport.hu