Búcsúzott Sydney-től a címvédő

Kiesett a korábbi világelső Angelique Kerber a Sydney-ben rendezett WTA-torna negyeddöntőjében, miután kétszettes vereséget szenvedett a cseh Petra Kvitovától csütörtökön.

Petra Kvitova

Nem okozott csalódást Sydney időjárása, amely a héten már több mérkőzés elhalasztását követelte, és csütörtökön is beiktatott pár szünetet. A címvédő Kerber és Kvitová összecsapása kétszer is félbeszakadt az eső miatt, de még aznap sikerült lejátszaniuk a meccset, amelynek végén a világranglista-nyolcadik Kvitová örülhetett, miután 6:4, 6:1-re legyőzte a korábbi világelsőt.

Az első szett kiegyenlítetten indult, mindkét játékos hozta két-két adogatójátékát. Az ötödik gémben Kerber brékelte ellenfelét, de előnye csak a nyolcadikig tartott, amikor is Kvitová egyenlített. A cseh a visszabrékelést követően hozta saját szervagémjét, majd újra elvette Kerberét, amellyel 6:4-re le is zárta a játszmát.

A második etapban még pontosabban játszott cseh, egyetlen adogatójátékot sem vesztett. Azonban nem mondható el ugyanez a címvédőről, aki második és harmadik szervagémjét is elvesztette, ezzel borítékolva Kvitová 6:4, 6:1-es győzelmét és legjobb négybe jutását.

A cseh elődöntős ellenfele Aljakszandra Szasznovics lesz, a másik ágon pedig Ashleigh Barty és Kiki Bertens csap majd össze.

Elődöntő:

Ashleigh Barty (ausztrál)-Kiki Bertens (holland, 7.)
Aljakszandra Szasznovics (fehérorosz, Q)-Petra Kvitova (cseh, 5.)

Férfiak, negyeddöntő:

Andreas Seppi (olasz, 8.)-Stefanos Tsitsipas (görög, 1.) 4:6, 6:4, 6:4
Diego Schwartzman (argentina, 3.)-Yoshihitó Nishioka (japán, Q) 6:1, 3:6, 7:6(1)
Gilles Simon (francia, 4.)-John Millman (ausztrál) 7:5, 3:6, 7:6(3)
Alex de Minaur (ausztrál, 5.)-Jordan Thompson (ausztrál, WC) 7:6(4), 6:3