Babos Tímea kikapott Pekingben

Babos Tímea mindössze három játékot nyerve kikapott a hazai közönség előtt szereplő Csang Su-ajtól a pekingi keménypályás tenisztorna női versenyének második fordulójában.

A nyitókörben a tajvani Hszieh Szu-vejt búcsúztató magyar játékos – aki 68. a világranglistán – gyengén kezdett a 45. helyen álló kínai ellen, és csak 0:5-nél hozta első gémjét. A kettejük különpárharcában 2-1-re vezető Csang aztán értékesítette hatodik szettlabdáját, az első játszma 34 percig tartott.

A 25 éves soproni teniszező a folytatásban 2:2-nél vesztette el az adogatását, miközben a szünetekben többször is köhögött, illetve az orrát fújta. A hátralévő időben már csak az ellenfél nyert gémet, az egyoldalú találkozó 1 óra 10 percig tartott.

Babos – oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal – kedden bejutott a páros negyeddöntőbe a kínai fővárosban, ahol magyar részről még Fucsovics Márton szerepel.

China Open

2. forduló:

Donna Vekic (horvát)-Ons Jabeur (marokkói, Q) 7:6(5), 6:4
Anastasija Sevastova (lett)-Madison Keys (amerikai, 17.) Sevastova játék nélkül jutott tovább.
Sloane Stephens (amerikai, 9.)-Saisai Zheng (kínai, WC) 6:1, 6:3
Dominika Cibulkova (szlovák)-Daria Gavrilova (ausztrál) 6:3, 6:3
Angelique Kerber (német, 3.)-Carla Suarez Navarro (spanyol) 7:6(4), 6:1
Shuai Zhang (kínai)-Babos Tímea 6:1, 6:2
Julia Görges (német, 10.)-Leszja Curenko (ukrán) 6:4, 4:6, 2:2-nél Curenko feladta.
Naomi Osaka (japán, 8.)-Danielle Collins (amerikai) 6:1, 6:0
Karolina Pliskova (cseh, 7.)-Aliakszandra Szasznovics (fehérorosz) 6:3, 6:4
Quiang Wang (kínai, WC)-Jelena Ostapenko (lett, 12.) 6:0, 6:0
Arina Szabalenka (fehérorosz)-Garbine Muguruza (spanyol, 14.) 7:5, 6:4
Caroline Garcia (francia, 4.)-Polona Hercog (szlován, Q) 7:6(2), 6:3
Katerina Siniakova (cseh, Q)-Alekszandra Krunics (szerb) 7:6(2), 6:2
Kiki Bertens (holland, 11.)-Kirsten Flipkens (belga) 6:1, 6:1
Anett Kontaveit (észt)-Laura Siegemund (német) 2:6, 6:3, 6:2